Lampe i Kelati z kolejnymi wygranymi.

Maciej Lampe był drugim strzelcem Caja Laboral Vitoria, a jego zespół pokonał Lagun Aro San Sebastian 88:80 w meczu 26. kolejki hiszpańskiej ligi koszykarzy. Uzyskał 15 pkt, miał trzy zbiórki i asystę. Wygrała także drużyna Thomasa Kelatiego Valencia Basket.

Lampe przebywał na parkiecie 22 minuty; trafił pięć z siedmiu rzutów za dwa punkty, jedną z trzech prób zza linii 6,75 m i obydwa wolne. Najwięcej punktów dla Caja Laboral zdobył Argentyńczyk Andres Nocioni – 17.

Klub z Walencji pokonał Herbalife Gran Canaria 68:56. Reprezentant Polski przebywał na parkiecie 32 minuty, ale nie miał najlepszych statystyk. Zdobył osiem punktów, trafiając jedną z dwóch prób za dwa punkty i dwie z ośmiu zza linii 6,75 m. Miał także dwie zbiórki i asystę. Valencia Basket z bilansem 16 zwycięstw i 10 przegranych zajmuje 5. miejsce w tabeli wśród 18 drużyn.

Zespół z Baskonii jest nadal wiceliderem tabeli (20 zwycięstw – 6 porażek), za Realem Madryt (23-2), który zagra w niedzielę. Trzecia jest FC Barcelona (17-9).Do zakończenia fazy zasadniczej rozgrywek pozostało jeszcze osiem kolejek.