TOP6: Podsumowanie drugiego dnia w liczbach i nagrodach.

Przebudzenie Stelmetu Zielona Góra, druga z rzędu porażka w top6 Andreja Urlepa, zwycięski rzut Lorinzy Harringtona w derbach Trójmiasta oraz tylko pięć punktów Anwilu w pierwszej kwarcie meczu z Turowem. Zespół Miodraga Rajkovića zakończył wczoraj fatalną serię 4 porażek w TBL. Zapraszam na podsumowanie wydarzeń II kolejki w górnej szóstce. Warto jednak rozpocząć od faktu, że 4 pierwsze drużyny legitymują się takim samym bilansem zwycięstw i porażek – 16:8.

Liczby II dnia:

Anwil – PGE Turów 63-73

– 19pkt i 6as w wykonaniu Krzysztofa Szubargi to najlepsze liczby jakie przydarzyły się Anwilowi podczas wczorajszej porażki. Żaden inny zawodnik Rottweilerów nie przekroczył magicznej dziesiątki.

Ruben Boykin po bardzo solidnym występie w Zielonej Górze, tym razem był cieniem siebie z poprzedniej kolejki; 0pkt-3zb-4 faule.

– Anwil na swoim parkiecie popełnił 18 strat, przy 13 gości, a aż 7 piłek stracił Krzysztof Szubarga.

Nikola Jovanović zakończył swoją serię 2 spotkań bez pudła, nie trafiając 3 rzutów przy 5 próbach.

– Do składu Turowa po przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Damian Kulig, autor 4 punktów i 2 zbiórek w 8 minut.

– trzech obwodowych Turowa – Michał Chyliński (16) – Russell Robinson (11) – Ivan Opacak (18; 4x3pkt) – przekroczyło magiczną liczbę 10pkt.

– gościom nie przeszkodziła fatalna forma Dorde Micića (0-6 z gry) czy bezbarwna gra Piotra Stelmacha (1-4 z gry).

– wszechstronnie zaprezentował się David Jackson, trafiając wszystkie próby za 2pkt (4-4), zaliczając 9pkt-6zb-4zb.

– zgorzelczanie trafiali na wyższej skuteczności (48% do 42% Anwilu) i znacznie lepiej radzili sobie na krótszym dystansie (53% do 46% Anwilu)

Asseco Prokom – Trefl 72-73

– zwycięski rzut Lorinzy Harringtona spod obręczy, po niecelnym rzucie Michała Michalaka, przesądził o jednopunktowej wygranej wicemistrzów. Harrington w przeszłości w PLK wygrywał już spotkania w podobnych okolicznościach.

– był to pierwszy mecz drużyny Andrzeja Adamka bez Łukasza Koszarka, a w następnej kolejce gdynianie najprawdopodobniej zagrają też bez przechodzącego do Stelmetu Przemysława Zamojskiego.

– w pierwszopiątkowym debiucie Tomasz Śnieg zanotował 7pkt i 6zb.

– przymierzany do Turowa Zgorzelec i Trefla Sopot Adam Hrycaniuk zanotował 8pkt i 8zb, a dzięki niemu Mistrzowie byli o 10 zbiórek lepsi od rywala zza miedzy (39-29).

Trefl wygrał dzięki dużo lepszej dyspozycji na dystansie. 11 z 25 prób wykorzystali podopieczni Mariusza Niedbalskiego, natomiast gracze Andrzeja Adamka trafili 5 z 13 prób.

– Trefl popełnił też dwa razy mniej strat : 6-12.

– pięciu graczy gości osiągnęło granicę 10 pkt – Turner (15), Waczyński (13), Spralija i Michalak (po 11) i Dylewicz (10). Przy tym po 3 trójki trafili Adam Waczyński i Sime Spralija.

– słabsza dyspozycja w półdystansie Waczyńskiego również nie przeszkodziła (1-7) drużynie przy trzeciej wygranej Trefla z APG w tym sezonie (1xSuperpuchar i 2xLiga).

Energa Czarni – Stelmet 81-91

– drugi mecz w szóstkach i druga przegrana Czarnych Panter z Andrejem Urlepem za sterami.

Stelmet zmiażdżył defensywę słupszczan w pierwszej kwarcie, wygrywając 30-18. Goście wygrali też zbiórkę 33-26 mimo absencji w kolejnym meczu Olivera Stevića.

– w pierwszej odsłonie 3 trójki wrzucili rywalom byli gracze Czarnych; 2x Marcin Sroka – a – 1x Zbigniew Białek. To dzięki ich trafieniom przewaga gości rosła.

– graczem meczu okazał się (znów po 21. kolejce) Quinton Hosley, zapisując na koncie 18pkt-8zb-5przech.

– pięciu graczy gości zdobyło co najmniej 10 oczek: Hosley (18), Hodge (19), Chanas (13), Borovnjak (11) i Sroka (10).

– spotkanie kontuzją – uraz stawu skokowego – okupił Kamil Chanas. Warto dodać, że z powodu podobnego urazu nie w pełni formy zagrał w Czarnych Rocky Trice.

– wszystkie pięć prób z gry trafił Yemi Gadri Nicholson. Na drugim biegunie – nieskuteczności – znalazł się jego rodak Levi Knutson (2-7).

Todd Abernethy ciągle szuka drogi do kosza. W drugim meczu w szóstkach, zakończył spotkanie z zerowym dorobkiem punktowym.

Nagrody II dnia:

MVP 2 kolejki: Quinton Hosley (18pkt-8zb-5przech)

Rezerwowy II kolejki: Lorinza Harrington (za zwycięski rzut z Asseco Prokomem)

Piątka wygranych: Walter Hodge (19pkt) – David Jackson (9pkt-6zb-4as) – Ivan Opacak – Quinton Hosley – Sime Spalija (3/4 za 3pkt)

Piątka przegranych: Oded Brandwein (23pkt) – Krzysztof Szubarga (19pkt i 6as) Michał Nowakowski (15pkt) – Adam Hrycaniuk (8pkt-8zb-3as) – Yemi Gadri Nicholson (10pkt-6zb-2przech).

Polska piątka dnia: Krzysztof Szubarga – Kamil Chanas (13pkt) – Michał Chyliński (16pkt) – Michał Nowakowski (15pkt) – Adam Hrycaniuk.

Stuprocentowi (minimum 3-3 z gry lub 8-8 z osobistych):

Yemi Gadri Nicholson (5-5 z gry)

Podwójni zdobywcy:

NIKT

Niewypały kolejki:

0-2 Todd Abernethy i Valdas Dabkus
0-3 Michał Sokołowski
0-6 Dorde Micić

Rekordy dnia:

23 – punkty – Oded Brandwein
8 – zbiórek – Quinton Hosley i Adam Hrycaniuk
6 – asyst – Krzysztof Szubarga
5 – przechwytów – Quinton Hosley
2 – bloki – Mateusz Ponitka, Sime Spralija, Przemysław Frasunkiewicz, Ivan Opacak.

Zespół dnia: Turów Zgorzelec, za wyjazdową wygraną we Włocławku (przegrali tam w sezonie zasadniczym) oraz przerwanie serii 4 porażek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *