Wygrane Ignerskiego i Czyża. Porażka Szewczyka.

Zespół Banco di Sardegna Sassari Michała Ignerskiego pokonał na wyjeździe Enel Brindisi 95:93 w meczu 21. kolejki ligi włoskiej. Polski koszykarz zdobył 10 punktów a jego ekipa jest wiceliderem tabeli z bilansem 17 – 4.

Ignerski trafił 1 z 2 rzutów za 2pkt oraz 2 z 7 za 3pkt. W dorobku zapisał również 5 zbiórek. Jego drużyna przegrywała po II kw. już 12 punktami, ale mocniejsza defensywa w dalszej części gry oraz poprawiona skuteczność z gry pozwoliła wyrwać w końcówce spotkania, wyjazdową wygraną.

Ze zwycięstwa cieszył się też Olek Czyż a Acea Rzym pokonała Vanoli Cremona (79:71). Nasz skrzydłowy zanotował pięć punktów i cztery zbiórki podczas 10 minut gry. Double double na poziomie 14pkt i 12zb zanotował dla Acei Gani Lawal. Dzięki wygranej stołeczny klub awansował na czwarte miejsce w tabeli (bilans 14 – 7).

Z kolei Umana Wenecja Szymona Szewczyka przegrała z Sutor Montegranaro 64:88. Środkowy reprezentacji grał 27 minut, zdobył pięć punktów i miał dziewięć zbiórek (1/4 za 2pkt i 1/2 za 3pkt). Wśród zwycięzców aż 25pkt i 12zb zanotował ex gracz AZS-u Koszalin i Polpharmy Christian Burns. Drużyna z Wenecji z bilansem 11 wygranych i 10 porażek plasuje się na ósmej pozycji.