Skiba zagra w Interze.

LogoJak donosi Przegląd Sportowy, Robert Skibniewski, który rozwiązał wczoraj swój konktrakt z AZS-em Koszalin, zwiąże się umową z piątą drużyną słowackiej ekstraklasy, Interem Bratysława. 30-letni rozgrywający reprezentacji Polski jest już po słowie z działaczami i sezon 2012-13 dokończy u naszych południowych sąsiadów. Dla zawodnika będzie to debiut w lidze, w której wcześniej występowali inni znani z polskich parkietów gracze – Paweł Mróz, Artur Mielczarek, Ronald Moore i David Jackson. Obecnie występują tam Jeremy Simmons (ex Polpharma) i Maurice Acker (ex Trefl).

Skiba przed sezonem był już blisko gry w słowackiej lidze, a o usługi jego zabiegali działacze aktualnego lidera ligi, zespołu Astrum Levice (szkoleniowcem tam był były trener zawodnika z czeskiego Prostejova, Peter Balint; obecnie w składzie Astrum jest znany z występów w Polpharmie Jeremy Simmons).

Inter Bratysława to aktualnie piąty zespół ligi legitymujący się bilansem 14-14. Liderami drużyny są reprezentant Słowacji, środkowy, Martin Rancik (lider strzelców ligi ze średnią 24,5pkt na mecz) oraz swego czasu wybrany w drafcie do Phoenix Suns, skrzydłowy, Alando Tucker.

Dla reprezentanta Polski, który w przeszłości zdobywał srebrny i brązowy medal Mistrzostw Czech, będzie to debiut na słowackich parkietach. Miejmy nadzieję, że zmiana otoczenia pozwoli naszemu reprezentantowi odbudować formę sportową.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *