Popis strzelecki Szewczyka, solidny występ Ignerskiego.

Autor: Quentin

Nowy trener polskiej reprezentacji powinien być bardzo zadowolony z dyspozycji, jaką prezentują nasi gracze w ligach zagranicznych. Dzisiaj we Włoszech kolejny popis dał Szymon Szewczyk. Polski skrzydłowy zapewnił swojej Umanie Venezii wyjazdowe zwycięstwo nad Reggio Emilia 75:69 będąc najlepszym graczem na parkiecie w tym meczu.

Polak w ciągu 32 minut uzyskał 27 punktów (7/8 za dwa, 4/8 za trzy, 1/1 z osobistych), dodał 6 zbiórek i jeden blok. Venezia z bilansem 9:8 zajmuje siódmą lokatę w lidze włoskiej.

Dinamo Sassari z Michałem Ignerskim nadal nie zwalnia tempa i wygrywa mecz za meczem we włoskiej Legabasket.

Tym razem ze świetnym atakiem wicelidera włoskiej ekstraklasy nie mogli sobie poradzić gracze Montegranaro, którzy dali sobie zaaplikować 106 punktów, sami zdobywając jedynie 90. Udział w zwycięstwie miał polski skrzydłowy, który na parkiecie przebywał przez 22 minuty.

Polak w tym czasie uzyskał 15 „oczek” (5/11 za dwa, 1/1 za trzy, 2/2 z osobistych), miał 6 zbiórek i jeden przechwyt. Sassari z bilansem 14:3 jest na drugim miejscu w tabeli.