Trzecie wyniki głosowania na polsko-czeski Mecz Gwiazd.

Czech Basketball FederationPo stronie Tauron Basket Ligi ciągle najpopularniejszy jest Walter Hodge, ale w Mattoni National Basket League nastąpiła zmiana na pozycji lidera. To Salid Nuhanović prowadzi w głosowaniu na pierwszą piątkę reprezentującą ligę czeską. Po pięciu tygodniach oddawania głosów nowych nazwisk w wyjściowych składach obydwu drużyn jest więcej!

W pierwszych pięciu tygodniach na najlepszych zawodników obu lig zagłosowało na stronie asg-basketball.eu sześć i pół tysiąca kibiców, z czego ponad 2/3 z Polski. Głosowanie zakończy się 13 lutego o godz. 23.00.

Gdyby głosowanie zakończyło się dzisiaj pierwsza piątka Tauron Basket Ligi nie zmieniłaby się w stosunku do poprzedniego notowania. Zagraliby w niej: Walter Hodge (Stelmet Zielona Góra), Quinton Hosley (Stelmet Zielona Góra), Michał Michalak (Trefl Sopot), Darrell Harris (AZS Koszalin) oraz Filip Dylewicz (Trefl Sopot).

Do pierwszej piątki, w porównaniu do zeszłego notowania, weszło dwóch nowych zawodników – Michał Michalak z Trefla Sopot (zastąpił Jakuba Dłoniaka) oraz Darrell Harris z AZS Koszalin (zamiast Olivera Stevicia). Michalak dwa tygodnie temu nie mieścił się w pierwszej dziesiątce obwodowych, a teraz awansował do pierwszej piątki! Z kolei Harris zanotował wzrost aż o ponad 10 procent.

Wyjściowe ustawienie po stronie Mattoni National Basket League po pięciu tygodniach głosowania wygląda następująco: Willie Kemp (Astrum Levice), Michael Deloach (Quanto Turi Svitavy), Jiří Welsch (CEZ Basketball Nymburk), Salid Nuhanović (Astrum Levice), Jeremy Simmons (Astrum Levice).

Po czeskiej stronie jeszcze większe zmiany. Widać szczególnie mobilizację kibiców zespołu Astrum Levice, ponieważ aż trzech graczy tej ekipy weszło do pierwszej piątki: Willie Kemp, Salid Nuhanović oraz znany z gry w Polpharmie Starogard Gdański Jeremy Simmons. Zastąpili oni odpowiednio Jana Pavlika, Pawła Mroza oraz Jana Tomanca.

Wyniki głosowania na dzień 18 stycznia 2012:

PLK

Rozgrywający:

Walter Hodge 23,4 procent głosów
Krzysztof Szubarga 11,9%
Robert Skibniewski 6,5%
Frank Turner 6,2%
Łukasz Koszarek 5,8%

Obwodowi:

Quinton Hosley 22,6%
Michał Michalak 16,2%
Jakub Dłoniak 16,1%
Mateusz Ponitka 14,3%
Marcus Ginyard 9,3%
Kamil Chanas 9,2%
Adam Waczyński 6,9%
Łukasz Wiśniewski 6,6%
Michał Chyliński 6,5%
David Jackson 6,3%

Podkoszowi:

Darrell Harris 22,3%
Filip Dylewicz 16,9%
Oliver Stević 15,8%
Adam Hrycaniuk 10,1%
Rob Jones 8,8%
Aaron Cel 8,7%
Ruben Boykin 8,2%
Seid Hajrić 7,7%
Yemi Gadri-Nicholson 7,3%
Nicchaeus Doaks 5,9%

Mattoni National Basket League

Rozgrywający:

Willie Kemp 15,9%
Jan Pavlík 13,6%
Level Sanders 7,3%
Jakub Šiřina 6,3%
Tomáš Macela 4,6%

Obwodowi:

Jiří Welsch 17,1%
Michael Brandon Deloach 15,6%
Richard Grznár 9,6%
Roman Zachrla 8,2%
Brad Lee Reese 6,8%
Corey Muirhead 6,4%
David Kyles 5,7%
Ondřej Dygrýn 5,3%
Filip Lehman 5,3%
Vojtěch Hruban 4,7%

Podkoszowi:

Salih Nuhanović 18,8%
Jeremy Simmons 13,9%
Paweł Mróz 13,7%
Jan Tomanec 12,3%
Petr Benda 8,0%
Andrew Naymick 6,7%
Radoslav Rančík 6,4%
Jakub Blažek 6,3%
Boris Meno 5,6%
Jakub Houška 4,8%

Źródło informacji: PLK.pl

Pin It

2 komentarze/y

  1. Swoją drogą zdumiewający jest az tak wielki przyrost głosów Michalaka – jedno, że nie zasługuje na miejsce w pierwszej „5”, drugie, że mało prawdopodobne jest, aby miał aż tak wielu sympatyków. Casus Harrisa również zdumiewa, tyle, że można jeszcze uwierzyć w zryw kibiców AZS-u i Kotwicy, a i postawa środkowego z Koszalina nie jest w tym sezonie aż tak kiepska. Ciekawe, czy okaże się coś ciekawego w kwestii głosów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *