Porażki Ignerskiego i Szewczyka.

Michał Ignerski z Banco di Sardegna i Szymon Szewczyk z Umana Wenecja od porażek rozpoczęli nowy rok we włoskiej lidze koszykarzy. Klub z Sardynii uległ na wyjeździe Juvecaserta 81:88, a ekipa z Wenecji przegrała z Sidigas Avellino 88:96.

Ignerski uzyskał w ciągu 32 minut 10 punktów, miał siedem zbiórek, ale fatalną skuteczność. Trafił trzy z siedmiu rzutów za dwa punkty, tylko raz z dziewięciu prób zza linii 6,75 m i wykorzystał jeden z czterech wolnych. Mimo trzeciej porażki w sezonie zespół Banco jest wiceliderem tabeli po 14. kolejkach.

Szewczyk przebywał na parkiecie tylko 12 minut; zdobył dziewięć punktów oraz miał dwie zbiórki. Umana przegrała po raz ósmy i zajmuje 10. lokatę.

Zwycięstwo odniosła Acea Rzym z Aleksandrem Czyżem w składzie pokonując Angelico Biellę 67:59, ale Polak nie wpisał się na listę strzelców. Stołeczny klub z bilansem dziewięciu wygranych i pięciu porażek plasuje się na piątej pozycji.