Lampe i Kelati nadal zwycięzcy.

Caja Laboral Vitoria z Maciejem Lampe w składzie pokonała Asefa Estudiantes Madryt 72:68, a Valencia Basket z Thomasem Kelatim dopiero po dogrywce okazała się lepsza od Uxue Bilbao Basket 113:111. Lampe był najskuteczniejszym koszykarzem zespołu.

W 28 minut uzyskał 15 punktów i miał siedem zbiórek. Tyle samo zdobył dla Vitorii urodzony na Alasce Brad Oleson. Kelati grał 36 minut; jego dorobek to 17 punktów oraz cztery asysty.

Caja Laboral z 13 zwycięstwami i trzema porażkami zajmuje drugie miejsce w tabeli, Valencia (12-4) jest trzecia. Lider Real Madryt (15-1) przegrał tylko raz w 15. serii na wyjeździe z FC Barceloną.

Środowy rywal Stelmetu Zielona Góra w 1. kolejce II etapu Pucharu Europy koszykarzy Cajasol Sewilla pokonała na własnym parkiecie Basquet Manresę 67:60. Klub z Sewilli plasuje się na 15. miejscu w stawce 18 ekip.