Trefl wypuścił Zamojskiego.

Działacze Trefla Sopot wydali oświadczenie związku z zawartym porozumieniem z Przemysławem Zamojskim i jego agentem. W związku z nim zawodnik już jutro będzie mógł ponownie przywdziać oficjalnie barwy Asseco Prokomu Gdynia. To ważne wzmocnienie dla Mistrzów Polski, przed szlagierowo zapowiadającą się konfrontacją ze Stelmetem Zielona Góra (relacja jutro w TVP Sport od 18,30).

„Zarząd TREFL Sopot SA informuje, że w dniu 4.01.2013 w wyniku zawarcia porozumienia pomiędzy zawodnikiem Przemysławem Zamojskim i jego agentem oraz zawarcia porozumienia z klubem Asseco Prokom Gdynia, podjął decyzję o wydaniu Listu Czystości Przemysławowi Zamojskiemu umożliwiającego mu rozpoczęcie gry w klubie Asseco Prokom Gdynia.

Naszą podstawową motywacją było umożliwienie zawodnikowi, który jest reprezentantem naszego kraju, kontynuowania jego sportowej kariery. Długotrwały spór w organach FIBA uniemożliwiłby grę zawodnikowi przez wiele miesięcy, a to byłby najgorszy z możliwych scenariuszy dla sportowca tej klasy.

Prosimy wszystkich kibiców naszego klubu o zaakceptowanie takiej naszej decyzji.
Jednocześnie wyrażamy dezaprobatę dla sytuacji zmiany barw klubowych przez zawodnika w takiej formule i atmosferze. Jesteśmy świadomi naszych niedociągnięć, o których publicznie informowaliśmy, ale również niedociągnięć i naruszeń innych stron w zaistniałej sytuacji.

Apelujemy do środowiska koszykarskiego w Polsce, aby potraktowało osiągnięcie kompromisu w tej sprawie jako wyraz dążeń obu klubów do budowania wszelkiej rywalizacji sportowej na zasadach fair-play.”

Info za: sport.trefl.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapowiedź 15 kolejki TBL.

15. kolejka rozpoczęła się wczoraj, rozegranym awansem przed kolejnym meczem ligi VTB , dla zgorzelczan, meczem Turowa z Jeziorem. Gospodarze...

Zamknij