Słodka zemsta Dłoniaka. Świetny debiut Borovnjaka.

Miał to być spokojny spacerek po Tarnobrzegu i łatwa wyjazdowa wygrana aspirującego do zdobycia Mistrzostwa Polski Stelmetu Zielona Góra. Nic z tego! podopieczni Mihailo Uvalina nie potrafili narzucić swojego stylu gry i niespodziewanie, po serii 5 ligowych wygranych, ulegli outsiderowi Tauron Basket Ligi.  Na pierwszy plan wśród wygranych wysunął się niechciany przez trenera Uvalina, Jakub Dłoniak.

Kuba zdobył 25 punktów, będąc o oczko lepszym od Waltera Hodge’a (24pkt i 10as) i debiutującego w szeregach gości, Dejana Borovnjaka (24pkt i 10zb). Serb podczas 36 minut w grze, imponował skutecznością na bliskim dystansie wrzucając piłkę do kosza przeciwnika ze 100% skutecznością, 11/11!

Mimo dominacji w polu trzech sekund czy większej liczbie zbiórek (32-24) to gospodarze pojedynku mogli ostatecznie cieszyć się z 5 wygranej i awansu na 8 miejsce w ligowej tabeli. O wyniku mocno zdecydowała znakomita skuteczność w trzypunktowych rzutach miejscowych..

Podopieczni Dariusza Szczubiała wstrzelili się w oba kosze i zaliczyli 10 celnych rzutów zza łuku, przy 16 próbach. Imponowali skutecznością TJ Tiller – 2/2 i Chris Long – 2/2 , a weteran polskich parkietów, Dawid Przybyszewski, dodał 2/3 zza 3pkt.  Trzy trójki (przy siedmiu próbach) trafił też Dłoniak.

Kluczową dla wyniku spotkania okazała się trzecia odsłona gry, a w niej goście nie radzili sobie ani w obronie (pozwalając Jeziorze na 25 oczek), ani w ataku – pudłując wiele rzutów – i kończąc kwartę z 18 oczkami na koncie. Pod koszami wyróżniał się Nic Doaks, autor 19pkt  (7-7 za 2pkt) i 9zb, który nie przestraszył się serbskiego debiutanta Stelmetu.

Zielonogórzanie popełnili 16 strat i w końcówce meczu nie wykorzystali otwartych pozycji m.in. Rob Jones i Quinton Hosley, odnosząc 5 porażkę w rozgrywkach oraz przerywając ostatnią serię 5 zwycięstw.

Wynik: Jezioro Tarnobrzeg – Stelmet Zielona Góra 99:95 (20:25, 30:28, 25:18, 24:24)

Jezioro: Jakub Dłoniak 25, Nicchaeus Doaks 19, Daniel Wall 14, J.T. Tiller 14, Xavier Alexander 10, Cristhoper Long 9, Dawid Przybyszewski 6, Jakub Patoka 2, Piotr Pyszniak 0.

Stelmet: Walter Hodge 24, Dejan Borovnjak 24, Quinton Hosley 17, Kamil Chanas 12, Mantas Cesnauskis 7, Rob Jones 7, Marcin Sroka 4, Milos Lopicic 0.

Pin It

4 komentarze/y

  1. „to gospodarze pojedynku mogli ostatecznie cieszyć się z 4 wygranej i awansu na 8 miejsce w ligowej tabeli.”

    5 wygranej, taka poprawka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *