Piątka naszych byłych: notowanie dwunaste.

Numerem jeden został po weekendzie Gani Lawal, zaskakujący wielkim dubletem. 24-letni Amerykanin nigeryjskiego pochodzenia popisał się 34 punktami oraz 17 zbiórkami w spotkaniu Acea Virtus Rzym z Banco di Sardegna (2 pozycja w lidze włoskiej). Niestety mimo fenomenalnych osiągnięć centra jego team przegrał nieznacznie z drużyną Michała Ignerskiego (81-83). Polak zdobył tylko 7 oczek, a to w porównaniu z występem Lawala zostało nie zauważone. Podkoszowy Acei miał aż 57 punktów rankingowych (eval) i trafił 14 z 16 rzutów z gry!

Druga pozycja należy się Jovo Stanojevicowi, który przeżywa nad Bosforem swoją drugą młodość. 35-letni Serb po raz czwarty znalazł się w naszym notowaniu, gdyż w weekend zdobył 26pkt i 7zb wyraźnie prowadząc TED Kolejliler do wygranej nad Turk Telekom (89-55). Stanojević na dziś to pierwszy strzelec ligi ze średnią 20pkt w meczu i 9 zbierający TBL z przeciętną 6,5 zb. Jego team natomiast z wynikiem 7-5 plasuje się na 7 pozycji w tabeli.

Trzecie miejsce w tym tygodniu przypada byłemu graczowi AZS-u Koszalin, Amerykaninowi Winsome’owi Frazerowi. Podopieczny Karlisa Muiznieksa zdobył dla Kryvbasbasket 26pkt – przy 6zb – trafiając 4 z 8 rzutów za 2pkt oraz 4 z 7 za 3pkt. Niestety jego zdobycze nie pomogły drużynie podczas przegranej 74-85 na Hoverlą. 14pkt dla drużyny Fraziera dodał Callistus Eziukwu. Kryvbasbasket z bilansem 9-14 zajmuje odległe od czołówki, 10 miejsce. Z Frazierem numerem dwa wybraliśmy Keddricka Maysa, byłego gracza Znicza Jarosław, a do naszego notowania trafił on już dwukrotnie. Tym razem na zapleczu włoskiej ekstraklasy zdobył on 24 oczka i 7 zbiórek, prowadząc Givovę Scafati do 9 wygranej w lidze. Dzięki niej nadal zajmują oni pierwszą lokatę w Lega 2, z bilansem 9-3.

Czwarta lokata dla Sauliusa Kuzminskasa, który coraz lepiej radzi sobie w lidze litewskiej. Tym razem jego Siauliai przegrała nieznacznie – 83:86 – z Juventusem, a były podkoszowy Trefla Sopot popisał się dubletem na poziomie 14pkt i 11zb. W swoim dorobku zanotował też litewski center 2as i 2blk. Jego drużyna zajmuje 4 miejsce z bilansem 5-4. Natomiast na tę samą pozycję zasługuje rodak Kuzminaskasa, i ex gracz Polpaku Świecie, Zygimantas Jonuas. Niski skrzydłowy zanotował również double-double w postaci 16pkt oraz 11zb dla Juve Caserty we Włoszech, podczas przegranej 77-83 z Umaną Wenecja. 17pkt i 6zb w tym samym meczu ligi włoskiej, zdobył dla Wenecji, Szymon Szewczyk.

Piąta pozycja należy do Camerona Bennermana, a Amerykanin tym razem nie uchronił tureckiego Hacettepe od przegranej z Banvitem BK (70-91). Niski skrzydłowy trafił 3 z 6 rzutów zza łuku, zdobywając 17 punktów i zebrał z tablic 7 piłek. Na dziś jego team niestety zajmuje ostatnią pozycję w ekstraklasie, z bilansem 2-10.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *