Lampe i Kelati znów wygrywają.

Maciej Lampe zdobył 18 punktów dla Caja Laboral Vitoria w wygranym 81:62 meczu z CB Canarias w 14. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. To szóste z rzędu zwycięstwo prowadzonej przez trenera Zana Tabaka drużyny, która jest wiceliderem tabeli.

Lampe był najlepszym strzelcem spotkania w Vitorii. Na parkiecie Fernando Buesa Arena przebywał niespełna 30 minut. Trafił sześć z 13 rzutów za dwa, jeden z trzech za trzy i wszystkie trzy wolne. Miał także siedem zbiórek i asystę.

Z kolei Valencia Basket Thomasem Kelatim w składzie pokonała na wyjeździe zespół Assignia Manresa 87:86. Goście rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść w samej końcówce. Reprezentant Polski grał 18 minut i opuścił boisko po pięciu faulach. W tym czasie zdobył dwa punkty (1/1 za dwa, 0/2 za trzy), miał zbiórkę i asystę.

Caja Laboral z 11 zwycięstwami i trzema porażkami ustępuje w tabeli tylko niepokonanemu Realowi Madryt. Valencia (10-4) zajmuje trzecie miejsce.