Fantastyczny Lawal, „Igi” daje radę Czyżowi

profile_olek_czyżW 12 kolejce  włoskiej Legabasket spotkały się zespoły Acea Roma i Dinamo Sassari. W ekipie gospodarzy występuje na co dzień Aleksander Czyż i znany z PLK Gani Lawal, natomiast w drużynie gości Michał Ignerski i Tony Easley.

Zwycięsko w tego pojedynku wyszli ci drudzy, którzy dzięki temu z bilansem 10:2 utrzymali drugie miejsce w tabeli.

Olek Czyż występował na parkiecie przez 13 minut, w czasie których uzyskał 3 punkty (1/4 z gry) i 3 zbiórki.

„Igi” pomimo nieco lepszych statystyk nie błyszczał jeśli chodzi o skuteczność (3/11 z gry), co dało mu 7 punktów w 27 minut. Dodał jeszcze po jednej zbiórce, asyście, bloku i przechwycie.

Graczem meczu bez wątpienia był jednak Gani Lawal. Były gracz Stelmetu zanotował jeden z najlepszych indywidualnych występów w tym sezonie biorąc pod uwagę wszystkie najlepsze ligi europejskie. Lawal w ciągu 30 minut (!) miał 34 punkty (14/16 z gry, 6/7 z osobistych) i 17 zbiórek. Dało mu to w sumie 57 punktów EVAL!