Niepewna przyszłość Zamojskiego.

W czwartek klub Asseco Prokom Gdynia podał informacje o podpisaniu kontraktu z Przemkiem Zamojskim. Jednak jak podaje były klub Przemka nadal jest on zawodnikiem Trefla Sopot.

Z racji nie stawienia się zawodnika na treningach odpowiednio 19 i 20 grudnia oraz informacji o podpisaniu przez niego kontraktu z drużyną Mistrza Polski klub Trefl Sopot postanowił zawiesić Zamojskiego. Sopocki klub postanowił również reprezentantowi Polski nie wystawiać tzn. listu czystości, który upoważnia do zmiany klubu. Wicemistrz Polski opublikował specjalne oświadczenie w związku z tą sprawą na swojej stronie internetowej.

Treść oświadczenia:

„Zarząd klubu Trefl Sopot zgodnie ze złożoną deklaracją pragnie się odnieść do sytuacji związanej z zawodnikiem Przemysławem Zamojskim. Chcąc uniknąć niepotrzebnych spekulacji, całą sytuację przedstawimy w sposób bardzo otwarty, gdyż prezentowane opinie i komentarze są niesprawiedliwe i krzywdzące dla klubu.

Poniżej wyjaśnienia:

Specyfiką pracy klubu sportowego jest wpływ środków finansowych od sponsorów w transzach okresowych, natomiast wszystkie zobowiązania klubu mają charakter regularny. Taka sytuacja powoduje, że mając zbilansowany budżet w ujęciu rocznym, następują okresowe „napięcia” w momentach oczekiwania na spływ poszczególnych transz. Jest oczywiste, że nie bez znaczenia dla klubu jest fakt obecnego spowolnienia gospodarczego. Z tego powodu jeden z głównych sponsorów Trefl SA podjął decyzję o zwiększeniu wsparcia dla klubu zarówno w warstwie cash-flow jak i organizacyjnej.
Jest prawdą, że pojawiły się również opóźnienia płatnicze wobec Przemka Zamojskiego. Nie mniej pragniemy zaznaczyć, że należne płatności jeżeli nie były realizowane w pełni to były realizowane choćby częściowo. Nie zdarzyła się sytuacja długotrwałego zaprzestania płatności, a w ostatnim okresie sytuacja ulegała poprawie.

Nie jest prawdą, że zawodnik miał utrudniony kontakt z włodarzami klubu. Spotkanie z Prezesem i Dyrektorem Sportowym klubu odbyło się w dniu 13 grudnia w siedzibie klubu. Na spotkaniu tym strony uzgodniły terminarz realizacji płatności. Klub wywiązał się ze swojego zobowiązania w dniu 18.12.2012 (wg naszej wiedzy pieniądze dotarły do zawodnika przed godz. 18.00 – przed treningiem). W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że priorytetem dla nas jest traktowanie całego naszego zespołu na równych prawach, dlatego w tym okresie były też realizowane zobowiązania do pozostałych graczy naszego klubu. Mimo realizacji zobowiązania, do klubu w dniu 18.12.2012 (godz.: 18.40) wpłynęło drogą elektroniczną pismo od agenta zawodnika wypowiadające kontrakt. Jeszcze tego samego dnia doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli klubu i sponsora tytularnego z zawodnikiem, na którym strony doszły do porozumienia.Na spotkaniu zawodnik oświadczył, że pozostaje w klubie. Wyniki spotkania zostały w formie podsumowania przesłane do wszystkich uczestników spotkania.
W dniu 19.12.2012 zawodnik poinformował trenera klubu, że zmienił zdanie i rezygnuje ze współpracy z naszym klubem. Od tej pory kontakt z zawodnikiem oraz agentem zawodnika był już niemożliwy.
Przedstawiamy tę sytuację aby w sposób opisowy ukazać chronologię zdarzeń, ale również po to by bronić dobrego imienia naszego klubu. Mamy świadomość, że pierwotna przyczyna problemu tkwiła po stronie klubu. Naprawiliśmy ten błąd, zawarliśmy porozumienie i się z niego wywiązaliśmy. Cała ta sytuacja obrazuje również naszym zdaniem nieetyczne działania ludzi związanych z naszą dyscypliną. Znamy Przemka wiele lat i mamy świadomość, że był pod wielką presją skoro łamał zawarte z nami porozumienia.

Nie ukrywamy, że z dużym zaskoczeniem odebraliśmy komunikat o podpisaniu kontraktu przez klub z Gdyni z naszym zawodnikiem.

Stanowisko klubu po analizie dokumentów i zaistniałych zdarzeń:

Klub uważa kontrakt zawarty z Przemysławem Zamojskim za pozostający w mocy co powoduje, że traktujemy Przemka jako zawodnika klubu.
W związku z niestawieniem się zawodnika na treningu w dniu 19/12/2012, Dyrektor Sportowy skierował wniosek o ukaranie zawodnika karą regulaminową.
W związku z niestawieniem się zawodnika na treningu w dniu 20/12/2012, klub zgodnie z zapisami Regulaminu Klubowego, postanowił zawiesić zawodnika
Klub postanowił odmówić wystawiać zawodnikowi „listu czystości” – potwierdzamy, że zawodnik złożył taki wniosek
W związku z podpisaniem kontraktu z innym zespołem w trakcie gdy obecny kontrakt pozostaje w mocy, klub rozważa podjęcie dalszych działań wobec zawodnika

Jednocześnie w imieniu klubu chcemy zapewnić naszych kibiców, sympatyków i sponsorów, że klub ma zapewnione finansowanie sezonu i wywiąże się ze swoich wszystkich zobowiązań.

Warto pamiętać, że od początku istnienia klub jak każdy inny przechodzi weryfikację finansową przez Polską Ligę Koszykówki . Weryfikacja ta każdorazowo kończy się pozytywnie – historycznie klub zawsze regulował swoje zobowiązania i będzie tak nadal.

Wprowadzane obecnie zmiany w klubie mają na celu usprawnić naszą organizację jak również doprowadzić do uniknięcia jakichkolwiek zakłóceń w przyszłości. Jesteśmy w stałym kontakcie z zawodnikami i jedyne na czym chcemy się koncentrować to walka o najwyższe cele sportowe.

Koszykówka w Sopocie na najwyższym poziomie jest dla nas wszystkich (Zawodników, Zarządu, Sponsorów, Miasta i wszystkich Kibiców) wielką wartością i apelujemy do wszystkich ludzi kochających ten sport i wspieranie tej idei poprzez aktywny udział w naszych imprezach sportowych i gorący doping dla naszej drużyny w duchu fair-play.

Zarząd Trefl Sopot S.A.”

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *