Świetny występ Kelatiego i wysoka wygrana Valencii.

Reprezentant Polski Thomas Kelati zdobył 26 pkt dla Valencii Basket w wygranym 107:75 meczu z Joventutem Badalona w 12. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Z kolei Caja Laboral Vitoria z Maciejem Lampe w składzie pokonała u siebie zespół Bilbao 81:80.

Dla Kelatiego, który niedawno wyleczył kontuzję, był to dopiero czwarty i zarazem najlepszy mecz w hiszpańskiej Liga Endesa. Reprezentant Polski był najlepszym strzelcem całej kolejki i ustanowił swój punktowy rekord sezonu. Grając 22 minuty trafił dwa z trzech rzutów za dwa punkty, sześć z dziewięciu za trzy i cztery z pięciu wolnych. Miał także zbiórkę i dwie asysty.

Z kolei w zaciętych derbach Kraju Basków, do których obydwa zespoły przystępowały z jednakowym bilansem zwycięstw i porażek, Lampe przebywał na parkiecie 31 minut. Zdobył osiem punktów (4/6 za dwa, 0/2 za trzy) i miał pięć zbiórek.

Po 12 kolejkach Valencia i Caja Laboral mają po dziewięć zwycięstw i trzy porażki i zajmują drugie i trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi niepokonany Real Madryt.