Kemzura traci stołek w Asseco Prokomie.

Jak donosi oficjalna strona Mistrzów Polski, trener Kestutis Kemzura został zwolniony z funkcji pierwszego trenera Asseco Prokomu Gdynia. Litwinowi nie pomogło nawet ostatnie zwycięstwo w Eurolidze nad Montepaschi Siena. To oznacza, że w meczu derbowym ze Startem Gdynia drużynę poprowadzi znów Andrzej Adamek. Dla Adamka to powrót do roli jaką pełnił po poprzednim trenerskim zwolnieniu w Asseco Prokomie, Tomasa Pacesasa. Przypomnijmy jednak, że jego poprzednia przygoda zakończyła się powodzeniem, a Mistrzowie obronili tytuł. Jak będzie tym razem?

W oficjalnym ogłoszeniu zarząd klubu mistrza Polski dziękuje trenerowi Kemzurze za zaangażowanie, profesjonalizm oraz pracę jaką włożył w sportowy rozwój zespołu podczas pobytu w Gdyni i życzy jednocześnie powodzenia w dalszym rozwoju trenerskiej kariery.

O rozwiązaniu umowy z Kemzurą zostali już poinformowani zawodnicy klubu, a samego trenera zabrakło na porannym, niedzielnym treningu.  Niewykluczone, że w następnych dniach poznamy kolejne decyzje personalne w składzie APG, dotyczące tym razem roszad w składzie nowego-starego trenera.

Kemzura w Eurolidze wygrał tylko 2 spotkania, natomiast w PLK tylko 7, zostawiając zespół na 7 pozycji po I fazie rozgrywek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *