Podsumowanie 10 kolejki PLK.

Mecz weekendu: Konfrontacja Stelmetu Zielona Góra z Turowem Zgorzelec, nad wyraz łatwo wygrana przez zespół Miodraga Rajkovića. 99-84 dla przygranicznego teamu, to wynik jaki mało który fan basketu w naszym kraju obstawiał. Wielu z nas stawiało na wyrównany pojedynek, bądź celowała w niską wygraną jednej z ekip. Tymczasem zespołowe granie gości w ataku, solidna defensywa, przewagi pod tablicami i w skuteczności z pola pozwoliły Turowowi odnieść ważną wygraną przez kolejną  konfrontacją z lidze VTB. Więcej o meczu tutaj.

Wydarzenie X dnia: Koszalińskie derby Pomorza, w których wyraźnie lepsi okazali się podopieczni Teo Cizmića. Gracze koszalińscy wzięli przykład z Turowa i dzięki wysokiej dyspozycji nie tylko pierwszej piątki, ale również swoich rezerwowych ograli Czarne Pantery wyżej niż przewidywaliśmy 83:67. Turów miał w swoim składzie 6 graczy punktujących powyżej 10 oczek, natomiast w barwach AZS-u znalazło się 5 zawodników z podobnym dorobkiem. Kluczem do sukcesu gospodarzy okazała się świetna obrona na przestrzeni trzeciej i czwartej odsłony. Więcej o meczu tutaj.

Wpadki 10 kolejki: 23 punkty zdobyte przez Czarnych Słupsk podczas drugich 20 minut, w koszalińskiej konfrontacji z AZS-em.   Czwarta kwarta i fatalna w skutkach ofensywa Kotwicy Kołobrzeg,  która w finałowych minutach meczu dała sobie odebrać wygraną w meczu z Rosą Radom (9:25 to wynik 4kw.). 8 fauli duetu Oliver Stević – Adam Łapeta podczas dwóch pierwszych kwart Stelmetu z Turowem.

MVP 10 kolejki: David Jackson za popisową czwartą kwartę przy wygranej swojego zespołu nad Stelmetem. 6 na 10 z gry i 13/13 z osobistych, a ponadto 10 wymuszonych fauli, dwie akcje '2+1′ czy efektowny slam dunk nad swoim obrońcą. DJ w ostatnich 10 minutach zdobył 14 oczek, prowadząc Turów do 7 wygranej w sezonie.

Najwszechstronniejszy zawodnik X dnia:  Sean Mosley (13pkt-11zb-3as-3przech-3blk).

Najlepszy rezerwowy X dnia: Sek Henry (16pkt, 3/3 za trzy pkt oraz 5as i 3zb).

Piątka wygranych podczas 10 dnia: Krzysztof Szubarga (9pkt,7zb,5as) – David Jackson – Sek Henry – Filip Dylewicz (12pkt i 10zb) – Damian Kulig (12pkt i 13zb).

Piątka przegranych podczas 10 dnia: Walter Hodge (35pkt) – Łukasz Majewski (25pkt) –  JT Tiller (17pkt) – Sean Mosley – Robert Rothbart (16pkt).

Polska piątka podczas X kolejki:  Krzysztof Szubarga – Łukasz Wiśniewski (15pkt i 5as) – Łukasz Majewski – Filip Dylewicz – Damian Kulig.

Niewypały X kolejki:

– 1/6 z gry: Urosa Mirkovića (Polpharma), Valdasa Dabkusa i Marcina Dutkiewicza (Czarni),

– 1/7 z gry: Tomasza Wojdyły (Start), Roba Jonesa (Stelmet), Piotra Kardasia (Rosa).

Najwięcej zdobyli:

Punkty – 35 – Walter Hodge

Zbiórki – 13 – Damian Kulig

Asysty – 8 – Walter Hodge

Bloki – 3 – Damian Kulig, Sean Mosley, Kim Adams (Rosa), Ruben Boykin (Anwil)

Przechwyty – 6 – Marcin Malczyk (Start)

Podwójni zdobywcy:

– Damian Kulig (12pkt i 13zb)

– Filip Dylewicz (12pkt i 10zb)

– Sean Mosley (13pkt i 11zb)

Zespół weekendu: Anwil Włocławek – za 5 wygraną z rzędu w lidze, a ponadto 7 w serii – wliczając Puchar Polski – od czasów przejęcia sterów przez Miliję Bogicevića.