Były trener Anwilu asystentem w Treflu.

Autor: Jacek Konsek

Asystentem Mariusza Niedbalskiego w Treflu Sopot został Krzysztof Szablowski, jeden z najbardziej doświadczonych polskich szkoleniowców młodego pokolenia.

Krzysztof Szablowski ma 36 lat. Karierę trenerską rozpoczął w 1999 roku w Pyrze Poznań. Pracę we włocławskim Anwilu podjął w 2005 roku i przez siedem ostatnich lat pełnił w nim rolę asystenta u boku Andreja Urlepa, Alesa Pipana, Zmago Sagadina, Igora Griszczuka czy Emira Mutapcića. Po zwolnieniu tego ostatniego w połowie zeszłego sezonu zostały mu powierzone obowiązki pierwszego trenera Anwilu Włocławek, z którym ostatecznie zakończył sezon na 5. miejscu w PLK.

Nowy asystent trenera Mariusza Niedbalskiego ma także doświadczenie w pracy
z reprezentacją Polski i młodzieżą. Był m.in. asystentem trenera w reprezentacji juniorów do lat 18 (2006-2007), kadry młodzieżowej U20 (2008) oraz drużyny seniorów (2010 i 2012).

W tym roku jako asystent trenera Alesa Pipana pomógł mu w prowadzeniu reprezentacji Polski, która awansowała do rozgrywek finałowych przyszłorocznego Eurobasketu
w Słowenii.

Krzysztof Szablowski jest już w Sopocie i będzie wspierał trenera Niedbalskiego w sobotnim meczu ligowym z Jeziorem Tarnobrzeg. W sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny nadal pozostaną Marcin Lichtański i Marcin Kloziński, którzy są również odpowiedzialni za prowadzenie juniorów Trefla Sopot

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *