Druga porażka Stelmetu w Eurocup.

Autor: Jacek Konsek

Fatalna trzecia kwarta przesądziła o przegranej Stelmetu Zielona Góra z Telenetem Oostende 74:80 w 3. kolejce rozgrywek Pucharu Europy. Słaby mecz rozegrał lider zielonogórzan, Quinton Hosley.

Zielonogórzanie udali się do Belgii na kluczowy mecz w kontekście walki o awans do kolejnej fazy rozgrywek. To właśnie pomiędzy Telenetem Oostende a Stelmetem Zielona Góra rozstrzygnie się sprawa 2. miejsca w grupie F. Pierwsze starcie dla belgijskiego zespołu, który za tydzień w Winnym Grodzie będzie bronił sześciopunktowej zaliczki.

Podopieczni Mihailo Uvalina po wyrównanej pierwszej połowie słabo zagrali w trzeciej kwarcie. Przegrali ją różnicą aż 13 punktów, a nie do zatrzymania był w tym fragmencie amerykański snajper Matthew Lojeski, który 14 ze swoich 21 punktów wywalczył właśnie w tej odsłonie!

Tym samym jednopunktowe prowadzenie Stelmetu po pierwszej połowie szybko zamieniło się na 12-punktowy deficyt po kolejnych trafieniach Lojeskiego. W szeregach zielonogórzan jedynie Oliver Stević i Walter Hodge podejmowali walkę z ekipą Ostendy.

Obaj zdobyli aż 45 punktów, a kompletnie zawiódł Quinton Hosley, który chybił osiem z 11 rzutów z gry. Amerykanin nie zdobył żadnego punktu w kluczowej, trzeciej kwarcie.

Stelmet za tydzień podejmie Telenet, mecz zaplanowano na środę 28 listopada. W drugim natomiast spotkaniu grupy F, Uniks Kazań pewnie pokonał w Atenach Panionios 92:72.

Wynik: BC Telenet Oostende – Stelmet Zielona Góra 80:74 (16:14, 20:23, 28:15, 16:22)

Telenet: Lojeski 21, Wright 10, Djordjevic 9, Drobnjak 9, McLean 7, Stojic 7, Wilkinson 6, Salumu 6, Katnic 5.

Stelmet: Hodge 24, Stevic 21 (15zb), Hosley 9, Jones 7, Cesnauskis 5, Lopicic 4, Chanas 2, Sroka 2, Łapeta 0.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *