Asseco Prokom nie wykorzystało ostatniej szansy.

Autor: Quentin

Asseco Prokom SopotMistrzowie Polski, zespół Asseco Prokom Gdynia nie sprostał dzisiaj przed własną publicznością drużynie Mistrza Francji – Elan Chalon i przegrał 70:76 tym samym praktycznie uniemożliwiając sobie szanse walki o wyjście do kolejnej fazy Euroligi.

Asseco aby móc myśleć o awansie do Top 16 potrzebowało wygrać dzisiaj różnicą 8 punktów, co było w ich zasięgu. Gdynianie nieźle prezentowali się przez trzy kwarty spotkania, jednak w czwartej popełniali katastrofalne błędy przy wyprowadzaniu piłki i nie mogli znaleźć rytmu w ataku.

Zawodzili w decydujących fragmentach Jerrell Blassingame oraz Łukasz Koszarek, którzy nie potrafili odpowiednio ułożyć gry w ofensywie. Kolejny raz dały też o sobie znać straty – tym razem Asseco popełniło ich mniej, bo trzynaście, lecz to także spora suma.

Na pocieszenie fanom Asseco pozostanie na długo w pamięci wsad w wykonaniu Franka Robinsona, który zapewne znajdzie się w najlepszych akcjach sezonu Euroligi. Z dobrej strony pokazał się dzisiaj Adam Hrycaniuk, który wrócił już do odpoeidniej dyspozycji. Podkoszowy Gdynian uzyskał dzisiaj 17 punktów (8/10 z gry) i miał 10 zbiórek.

W zespole gości katem okazał się Brion Rush, który trafił pięć razy z dystansu i był najskuteczniejszym graczem meczu z dorobkiem 18 „oczek”.

Wynik: Asseco Prokom Gdynia – Elan Chalon-Sur-Saone 70:76 (20:13, 17:21, 17:17, 16:25)

Asseco: Hrycaniuk 17, Koszarek 14, Blassingame 12, Robinson 11, Mahalbasic 8, Ponitka 4, Acker 2, Szczotka 2, Witka 0, Pamuła, Richards, Roszyk.
Elan: Ruch 18, Schilb 15, Evtimov 13, Aboudou 8, Tchicamboud 8, Williams 6, Lang 5, Lauvergne 3,

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *