Trefl bez szans w Rosji

Drugą porażką w Eurocup zakończył się wyjazd do Rosji graczy z Trójmiasta, którzy stanęli dziś naprzeciwko Lokomotivu Kuban.

Trefl pomimo nawet niezłego początku spotkania z czasem tracił impet, a do głosu doszli gospodarze, którzy stale powiększali przewagę – ostatecznie wygrywając 99:79.

W zespole Lokomotivu gra wielu znanych i ogranych na europejskich parkietach koszykarzy, takich jak Alex Maric, Jimmy Baron, Nick Calathes czy Mantas Kalnietis.

Dziś pierwsze skrzypce grał wspomniany Baron, który był nie do zatrzymania dla obrońców Trefla. Amerykanin zakończył mecz z dorobkiem 29 punktów (7/9 za dwa, 3/3 za trzy, 6/6 z linii wolnych) a na tablicach rządził australijski podkoszowy – Maric, który zebrał 14 piłek.

Lokomotiv – Trefl 99:79

L:Baron 29(3×3,5zb), Calathes 16(6as), Grigoriev i Jasitis po 14, Maric 11(14zb), Szeleketov 9, Zubkov 4, Szabalkin 2

T: Turner 15(4as), Dylewicz 13, Stefański 11(4zb), Waczyński 10, Sparlja 9, Looby 6, Dąbrowski, Michalak i Harrington po 5

Pin It

2 komentarze/y

  1. Rzucający Trefla Sime Spralija miał dzisiaj słabą skuteczność rzutową. A do tego Trefl grał bez zawodników podkoszowych: Looby szybkie 5 przewinień a innego podkoszowego nie ma. Przegrane tablice 38-20. Przydałby się jeszcze jakiś wysoki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *