Cel prowadzi Turów do premierowej wygranej w VTB.

Pierwszą wygraną, podczas piątej kolejki spotkań ligi VTB, odnieśli z kazachską Astaną podopieczni Miodraga Rajkovića. Zawodnicy włoskiego trenera, Mateo Boniciolliego byli przysłowiowym tłem dla zgorzelczan, przegrywając po pierwszej kwarcie z naszą drużyną, 14:31! Bohaterem zespołu Turowa okazał się najlepszy gracz października w PLK, Aaron Cel, autor wielkiego double-double na poziomie 32pkt i 12zb.

Zgorzelczanom wygrana przyszła nadspodziewanie łatwo, a kluczowa w spotkaniu okazała się dyspozycja w rzutach trzypunktowych. 5 z 7 trójek trafił Aaron Cel, 3 z 5 Michał Chyliński, natomiast Damian Kulig i Dorde Micić wrzucili do kosza rywala po 2. Efekt, Turów zakończył mecz z 14 trafieniami przy 25 próbach i przy skuteczności 56%.

Kropkę nad 'i’ gracze trenera Rajkovića postawili podczas trzeciej odsłony. Po pierwszej połowie, kiedy na ich koncie było już 18 punktów zaliczki, poszli oni za ciosem, dokładając do swojej przewagi kolejne 9 oczek (kwarta wygrana 25-16). Tygrysy kompletnie nie potrafiły odnaleźć rytmu gry, ani sforsować aktywnej obrony gości, trafiając z dalekiego dystansu tylko 5 z 21 rzutów. Włoski trener miejscowych nie mógł być też zadowolony z poziomu rozgrywania akcji przez jego graczy, gdyż BC Astana straciła 18 piłek (przy 12 stratach Turowa).

Podsumowując: Mimo porażki, BC Astana Tigers została na wysokiej czwartej pozycji w grupie A (z bilansem 3-2), a Turów mimo ,że odniósł pierwszą dopiero wygraną, nie poprawił swojej ostatniej lokaty (bilans 1-4).

Wynik: PGE Turów Zgorzelec – BC Astana Astana 93:66 (31:14, 19:18, 25:16, 18:18)

Najlepsi strzelcy: PGE Turów Zgorzelec: Aaron Cel 32, Michał Chyliński 15, Djorje Micic 12, David Jackson 11
BC Astana Tigers: David Simon 20, Ravle Marshall 14, Branko Cvetcovic 11.