Piątka naszych byłych: notowanie siódme.

Bardzo ciekawie wyglądały ostatnie osiągnięcia statystyczne byłych graczy PLK w rozgrywkach ligi niemieckiej, tureckiej czy włoskiej. Rzućmy okiem jak prezentują się za polską granicą byli zawodnicy Mistrzów Polski, bo to oni zdominują dzisiejsze notowanie (w połączeniu z ex graczami Czarnych).

1/ Number one dla Bobby’ego Browna, który znów poprowadził Montepaschi Siena i znakomicie spisuje się w ostatnich dwóch tygodniach, nie tylko zastępując Bo McCalebba, ale również ogrywając Polaków..Ex obrońca Hornets, Clippers i Kings tym razem zalazł za skórę Olkowi Czyżowi i Ganiemu Lawalowi czyli potencjalnym liderom Virtusu Rzym. Monte ograło przeciwnika w pierwszej kwarcie aż 25-11 i przez cały mecz nie musieli zbytnio się trudzić podczas swojej wygranej (81-70) numer 5 (bilans 5-2). Brown zachował 100% skuteczność za dwa punkty (4-4) oraz trafił 2 z 6 rzutów zza łuku oraz 9-krotnie asystował kolegom, kończąc mecz z 22pkt na koncie.

2/ Dwójka wędruje w ręce byłego kolegi Browna z czasów gry dla Asseco Prokomu, J.R. Giddensa. Swingman był bohaterem drugoligowej potyczki pomiędzy C.del Latte Brescia z Tezenis Verona. Potyczka została wygrana przez Brescię Giddensa 80-77, a Amerykanin popisał się dubletem na poziomie 21pkt i 14zb, trafiając 10 z 15 rzutów z gry. Giddens to na dziś czwarty zbierający Lega2 ze średnią 9,2. Jego team zajmuje czwartą lokatę z bilansem 4-2.

3/ Trójeczkę dostają dwaj ojcowie zwycięstwa niemieckiego Bremerhaven, którzy w miniony weekend ograli Phoenix Hagen (97-87). Mam tu na myśli Stanley’a Burrella i Scotta Morrisona (ex Czarni i ex Czarni, Anwil). Rozgrywający trafił 6 z 13 rzutów z pola, zdobywając 21 oczek i notując po 4 asysty oraz zbiórki. Center zakończył mecz z 16pkt i 5zb, przy świetnej skuteczności (5-6 z gry i 6-8 z osobistych). Bremerhaven dzięki 4 wygranej w 8 spotkaniach, awansowali na 11 pozycję w rozgrywkach Bundesligi.

4/ Numer cztery to gracz, który gościł już wcześniej naszym notowaniu, jako czołowy strzelec ligi tureckiej (18,6 pkt na mecz to ciągle pierwsze miejsce). Jovo Stanojević, ex środkowy Mistrzów Polski, popisał się po raz kolejny przy wygranej swojego TED Kolejliner nad Hacettepe (84-60). Serb zaliczył 18pkt,10zb i 5as ogrywając tercet znanych Wam z PLK graczy: Huseina Besoka (10pkt i 6zb), Camerona Bennermana (16pkt) i Courtney’a Eldridge’a (7pkt i 4as). Zespół Stanojevica, TED, zajmuje 7 miejsce (3-2), natomiast Hacettepe jest ósme (2-3).

5/ Piąte miejsce zajęli dwaj podkoszowi i obaj przegrani w ostatniej kolejce. John Turek nie pomógł – mimo solidnych statystyk – Neckar Ludwigsburg podczas przegranej z Brose Baskets (59-89). Amerykanin zanotował 18pkt i 5zb przy dobrej skuteczności (6-9 z gry i 6-7 z wolnych). Z kolei były Michael Wright a dziś Ali Karadeniz nie uchronił tureckiego Mersinu przed porażką z Banvitem BK. Amerykanin z tureckim paszportem (ex gracz Turowa i Śląska) odnotował 18pkt i 4zb i nie zaznał jeszcze wygranej w 5 kolejkach sezonu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *