Lampe i Logan z wygranymi.

Autor: Quentin

Maccabi Tel Aviv bez problemów pokonało w trzeciej kolejce Euroligi na wyjeździe francuski Elan Chalon aż 90:61.Tym samym Mistrzowie Izraela umocnili się na prowadzeniu w grupie B, w której występuje także Asseco Prokom Gdynia. Maccabi ma komplet trzech zwycięstw.

Najlepszym graczem wśród wygranych znów był David Logan, który zakończył mecz z dorobkiem 17 punktów popisując się niezłą skutecznością (4/5 za dwa, 3/3 za trzy) dodając 3 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty.

Caja Laboral Baskonia po dwóch porażkach w Eurolidze przełamała złą passę i pokonała na wyjeździe Emporio Armani Jeans Milano 95:85.

O zwycięstwie podopiecznych trenera Dusko Ivanovica zadecydowała ostatnia kwarta wygrana w stosunku 30:19. Dobrze zaprezentował się w tym meczu Maciej Lampe. Polak przebywał na parkiecie przez prawie 25 minut, w czasie których uzyskał 12 punktów (4/6 za dwa, 1/4 za trzy, 1/2 za jeden), miał 5 zbiórek i 2 asysty. Najskuteczniejszym graczem w jego zespole był Nemanja Bjelica, autor 20 „oczek” i 9 zbiórek oraz Fernando San Emeterio – 18 punktów.

Wśród pokonanych wyróżnił się grecki środkwoy, Ioannis Bourousis – 22 punkty i 11 zbiórek.