Zmiany w składach Kotwicy i Trefla.

Maurice AckerMaurice Acker nie znalazł uznania w oczach trenera Żana Tabaka i swoimi występami na poziomie 10,5pkt i 1,8as nie przekonał do siebie sopockich sterników. We wtorkowe popołudnie taką informację przekazała nam oficjalna strona Trefla. Przypomnijmy, że to drugie nieudane podejście przy znalezieniu cennego zastępstwa dla Franka Turnera. Wcześniej bowiem, wizowe problemy Gruzina, Giorgiego Gamqrelidze zmusiły klub do dalszych poszukiwań.

Jak podaje do publicznej wiadomości dyrektor sportowy klubu, Tomasz Kwiatkowski, na pewno w najbliższym czasie na testach stawi się kolejny zawodnik mający za zadanie odciążyć na kilka minut Franka Turnera. Aktualnie klubowi sternicy penetrują zarówno amerykański jak i europejski rynek.

Maurice Bolden

Wg ostatnich doniesień najbliżej Sopotu wydaje się ex obrońca klubów z Trójmiasta i Wlocławka, Lorinza Harrington.

Nie wykluczone, że zmian doczekamy się również w szeregach drużyny, która jako jedyna nie zaznała smaku wygranej w nowym sezonie. Mowa tutaj o Kotwicy Kołobrzeg, która prognozuje możliwość zastąpienia Maurice’a Boldena. Amerykanin jak na razie notuje niskie statystyki na poziomie 7pkt i 3zb a miał wg klubowych wymagań spełniać rolę lidera zespołu.

 Taką rolę może spełniać Demetrius Brown, który gościł już w zespole Tomasza Mrożka w końcówce sezonu 2011-12 , podczas którego notował 15pkt i 4zb w meczu. O nim bowiem myślą działacze Kotwicy w perspektywie zastępstwa dla Boldena.

Drugą opcją może okazać się Portorykańczyk z polskim paszportem – Francis Jonathan Han. Mierzący 185 cm obrońca bliżej znany jest kibicom Sportino Inowrocław, a wcześniej występował w college’u Fairfield i w lidze NCAA. Po zakończeniu nauki grał w lidze portorykańskiej, ale bez większych sukcesów.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *