Asseco Prokom rezygnuje z centra. Poluje na strzelca.

Australijczyk Julian Khazzouh (26 lat, 209 cm) nie jest już zawodnikiem Asseco Prokomu Gdynia i nie wystąpił już w spotkaniu 3. kolejki Tauron Basket Ligi. Ostatnim jego meczem był euroligowy debiut przeciwko francuskiemu Chalon w ostatni czwartek. Nie wykluczone, że lada dzień usłyszymy o nowym centrze Mistrzów Polski, który zatrudniony zostanie w miejsce odchodzącego Australijczyka.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Asseco Prokomu; klub rozwiązał kontrakt ze środkowym za porozumieniem stron.

Wspólnie z Zarządem klubu uznaliśmy, że potrzebujemy pod kosz innego gracza, w innym typie. I stąd decyzja o rozstaniu z Khazzouh. Zawodnik też to czuł i rozumiał, widać było, że europejski styl grania nie do końca mu odpowiadałKestutis Kemzura.

Khazzouh zagrał w dwóch spotkaniach Tauron Basket Ligi – przeciwko Startowi Gdynia i AZS-owi Koszalin – zdobywał średnio 8,5 punktu oraz 7 zbiórek na mecz. W Euolidze przeciwko Chalon zdobył 11 punktów i zebrał 5 piłek.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo ,że trwają też poszukiwania rasowego strzelca, a pozycję tę mógłby zająć 29-letni Amerykanin, Alex Acker, który ostatnie 2 sezony spędził w lidze francuskiej. Acker ma na koncie występy w słynnych europejskich firmach jak CF Barcelona i Olympiakos Pireus.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *