Nowy środkowy Trefla gotowy na debiut.

Kurt LoobyKurt Looby wystąpi w dzisiejszym szlagierowym meczu Trefla Sopot z AZS-em Koszalin. W piątek do klubu dotarła wreszcie licencja zawodnika, która umożliwia Looby’emu występy w TBL. Tym samym podkoszowa siła zespołu Żana Tabaka zyska na jakości.

Zamieszanie z licencją nowego centra wicemistrzów Polski trwało dłużej niż zakładali klubowi sternicy. Blisko dwa tygodnie działacze Trefla Sopot czekali na ten dokument uprawniający go do występów w Tauron Basket Lidze. Te długie oczekiwane było wynikiem rozmów agenta zawodnika z poprzednią drużyną – z niemiecką Neckar Riesen Ludwigsburg.

Skąd w ogóle pojawił się problem? Otóż stąd, że niemiecki klub domagał się pieniędzy od Kurta Looby’ego za przedwczesne zerwanie kontraktu. Środkowy bowiem udał się za ocean, by grać w lidze portorykańskiej.

Zaszło nieporozumienie pomiędzy moją osobą a moim poprzednim klubem. Pojechałem w wakacje za ocean by grać tam w lidze portorykańskiej i po prostu nie zrozumieliśmy się. Czekam na list czystości od nich i liczę, że ta sytuacja wreszcie się zakończy. Chcę reprezentować barwy Trefla Sopot – przekonuje sam zawodnik.

Zawodnik od ponad dwóch tygodni przebywa w Sopocie, gdzie pilnie trenuje ze swoimi nowymi kolegami. Działacze, jak i trener Żan Tabak bardzo chcieli mieć Looby’ego w swoim składzie.

Zależy mi na tym aby był to akurat Kurt Looby – stwierdził trener Tabak.

Trafiłem tutaj w Sopocie na świetnego trenera, który doskonale zna się na koszykówce. Zwraca on uwagę na drobne szczegóły i wiem, że będę mógł się od niego wiele nauczyć. W zespole jest także wielu zawodników od których mogę się uczyć. Na pewno zbiorę tutaj ciekawe doświadczenie – dodaje sam zainteresowany i gotowy do gry w koszalińskim pojedynku.

Co pokaże Looby w starciu z Darrellem Harrisem i jak sprawdzi się w rotacji swojego nowego zespołu. Przekonamy się dziś po godzinie 19.00.

Info za: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *