Jones zmieni Aleksića w Zgorzelcu ?

Wraz z ostatnim meczem Turowa Zgorzelec w zielonogórskim memoriale im. Birgfellnera zakończyły się dwutygodniowe testy w drużynie trenera Miodraga Rajkovića, 27-letniego rozgrywającego Vukasina Aleksića. Mający za sobą występy w Partizanie Belgrad i Hemofarmie Vrsac playmaker nie pokazał się z najlepszej strony i wg niepotwierdzonych jeszcze doniesień ze Zgorzelca klub nie podpisze z nim umowy na rozgrywki 2012-13.

Aleksić nie imponował niczym szczególnym podczas spotkań ze Stelmetem, BC Khimik czy Panioniosem BC, nie radząc sobie z rozgrywaniem piłki w szeregach byłego wicemistrza Polski, również popełniając kilka strat lub pudłując z czystych pozycji. Zamiast Serba natomiast w Zgorzelcu ma stawić się świeżo upieczony absolwent kalifornijskiej uczelni UCLA.

Na celowniku zgorzeleckiego klubu znajduje się Lazeric Jones, który podczas sezonu 2011-12 dla Niedźwiedzi z UCLA notował przeciętnie: 13,5pkt, 4,1as i 3,5zb.

22-latek pochodzi z Chicago i mierzy 185 cm wzrostu. Jones był pierwszym rozgrywającym renomowanej w USA uczelni, spędzając dwa lata jako gracz pierwszej piątki drużyny i spędzając dwóch sezonach średnio 30 minut podczas meczu, na parkiecie. Gracz ten słynie z penetracji w strefę podkoszową i również potrafi celnie przymierzyć zza łuku (37% podczas ostatniego sezonu).

Jeżeli klub osiągnie porozumienie z agentem gracza, to zawodnik może stawić się w Polsce już pod koniec tego tygodnia. Na pewno miałby on szansę stania się dużo większym wzmocnieniem niż w/w Aleksić i najprawdopodobniej stałby się z miejsca pierwszą jedynką Turowa.  Na tej pozycji bowiem trener Rajković ma największy ból głowy, a podczas ostatnich sparingów z przymusu na tej pozycji występowali David Jackson i Michał Chyliński.

Pin It

1 komentarz

  1. Aight! To byłby transfer! Jones może być liderem z prawdziwego zdarzenia i z miejsca stać się gwiazdą PLK. Trzymam kciuki za jego sprowadzenie do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *