Opacak wzmocnił Turów

Turów Zgorzelec podpisał kontrakt z nowym zawodnikiem. Tym razem jest to Ivan Opacak. Chorwat ma 32 lata, mierzy 201 cm wzrostu i jest graczem obwodowym. 

Opacak ostatni sezon spędził w chorwackim zespole KK Cedevita Zagrzeb. W lidze adriatyckiej jego statystyki prezentowały się na poziomie: 6.5 pkt, 1.6 zb oraz 0.9 as. Występował również w pucharze Eurocup. W tych rozgrywkach notował: 4 pkt, 2.6 zb, 0.5 as. W swojej przeszłości Opacak grał również w drużynie z Bośni i Hercegowiny oraz hiszpańskim UCAM Murcia. Obok chorwackiego paszportu legitymuje się również dokumentem z Bośni i Hercegowiny.

Wygląda na to, że Ivan Opacak nową gwiazdą Turowa raczej nie zostanie. Może jednak okazać się przydatnym ogniwem. Trener Miodrag Rajkovic jest bardzo zadowolony z faktu pozyskania Chorwata. Przede wszystkim chwali zaangażowanie w rę oraz waleczność tego zawodnika. To może pozytywnie odbić się na całym zespole. Poza tym Opacak ma już spory bagaż doświadczenia i gdy nadarzy się możliwość potrafi skarcić rywali rzutem z dystansu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Neptunas zatrudnił Gustasa.

32-letni Litwin, znakomicie znany kibicom Trefla Sopot i Turowa Zgorzelec powraca w rodzinne strony. Zawodnik, który od 2 lat biegał...

Zamknij