Stelmet niedużo gorszy od Alby.

Pierwszy sparing na własnej hali mają za sobą koszykarze Stelmetu Zielona Góra. W przegranym starciu z Albą Berlin swoim kibicom pokazali się niemal wszyscy nowi koszykarze ale znów najlepszy okazał się Walter Hodge, autor 16 oczek. Nieco słabiej zaprezentował się kreowany na nowego lidera brązowego medalisty MP, Amerykanin, Quinton Hosley (8).

Decydującą kwartą okazała się druga, w której niemieccy rywale zielonogórzan odskoczyli na 10 punktów (do przerwy 30:40). Tej przewagi podopieczni Mihailo Uvalina, mimo usilnych prób, nie zniewelowali.. i musieli pogodzić się z kolejną sparingową porażką.Na pocieszenie dla fanów Stelmetu trzeba dodać, iż w nogach ich pupili widać trudy okresu przygotowawczego i zawodnikom medalistów ostatnich MP zabrakło nieco świeżości oraz skuteczności (3-14 miał Hodge a 3-15 Hosley) w starciu z uznaną niemiecką firmą jaką jest ALBA. Prym wśród gości wiedli Amerykanie – skrzydłowi – Deon Thompson (20) oraz  Zach Morley (17).

Wynik: Stelmet Zielona Góra – Alba Berlin 60:70 (17:20,30:40,47:53,60:70) statystyki

Stelmet Zielona Góra: Hodge 16 (5strat), Chanas 11, Hosley 8,Stelmach 7, Stevic 6 (10zb), Łapeta 6, Matczak 3, Lopicic 3, Cesnauskis 0, Sroka 0

Alba Berlin: Thompson 20, Morley 17, Advalovic 8, Peavy 7 (11zb), Miralles 6 (10zb), Schultze 5, Wood 4, Fulle 3, Ney 0, Monse 0, Herwig 0