Eziukwu również na Ukrainę.

Callistus Eziukwu, który rewelacyjnie spisywał się podczas drugiej części sezonu w PLK znalazł nowego pracodawcę. Po niestawieniu się w terminie na początek przygotowań w Koszalinie i rozwiązaniu umowy z Akademikami znalazł on nowego pracodawcę na Ukrainie.

27-latek w swoim jedynym sezonie w Tauron Basket Lidze zebrał bardzo pochlebne recenzję za grę w obronie, a statystyki osiągnął na poziomie 10,3pkt i 6,7zb. Ostatecznie jego miejsce w Koszalinie zajął inny specjalista od walki na deskach Darrell Harris (Kotwica). Eziukwu natomiast w tym samym czasie negocjował warunki kontraktu z MBC Mykolaiv.

Mierzący 208cm wzrostu i ważący 100kg podkoszowy nie będzie jedynym zawodnikiem, który przenosi się z PLK do ukraińskiej Superligi. Wcześniej i przed kilkoma dniami podobną drogę wybrał Kirk Archibeque (Zastal), również w tą samą stronę powędrował Daniel Kickert (Turów).

Nowy klub Amerykanina – MBC Mykolaiv – to 12 drużyna ligi ukraińskiej, która w ostatnich rozgrywkach wygrała tylko 11 na 39 spotkań.

Pin It

6 komentarze/y

  1. czy oby na pewno rozwiazal??
    Bo cos mam wrazenie ze nie do konca tak jest. I moze byc tak ze jeszcze dlugo nie pogra

  2. Kontrakt nie został rozwiazany. Agent podal taka informcje, bo dla nich byloby tak lepiej. Na Ukrainie nie trzeba miec zadnych listow czystosci, wiec poszedl tam:)

    • o tym pamiętam też i o przepisach które nie są respektowane w tamtej części (zawodnicy zawieszeni m.in. za niedozwolone środki grają tam lub borykający się z przynależnością klubową) pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *