Robert Skibniewski w Koszalinie. AZS skompletował skład na nowy sezon.

Krążące od kilku dni informacje na temat przejścia drugiego rozgrywającego Reprezentacji Polski i lidera Śląska Wrocław z ubiegłego sezonu, stały się faktem – nowym zawodnikiem AZS-u Koszalin został Robert Skibniewski, zamknięta została tym samym dyskusja na temat pierwszego rozgrywającego koszalińskiej drużyny. Nowym zawodnikiem Akademików został także grający w ubiegłym sezonie w Asseco Prokom Gdyni Michael Kuebler. Drużyna z Koszalina skompletowała zespół na nowy sezon.

Wygląda na to, że AZS Koszalin zamknął skład na nadchodzący sezon – ostatnimi zakontraktowanymi zawodnikami zostali Robert Skibniewski i Michael Kuebler. Z zespołem pożegnali się natomiast Lance Jeter, który wybrał ofertę z Niemiec, a także Callistus Eziukwu, który mimo ważnego kontraktu nie stawił się na przedsezonowe zgrupowanie i nie jest już brany pod uwagę przy tworzeniu zespołu na nowy sezon.

Nie Śląsk, nie Czechy…

29-letni Robert Skibniewski w minionym sezonie grał w barwach WKS Śląska Wrocław, gdzie notował średnio 11,4 pkt., 1,6 prz., 3,2 zb. oraz 7,2 asysty – w tej kategorii został liderem ligi. Wstępnie Skibniewski miał zostać na kolejny sezon we Wrocławiu, ale drużyna Śląska nie została dopuszczona do gry w PLK. Nowego rozgrywającego AZS-u wiązano w ostatnich dniach także z czeskim Astrum Levice, ale ostatecznie wybrał ofertę klubu z Koszalina.
Wcześniej był zawodnikiem takich zespołów jak Polpharma Starogard Gdański, Turów Zgorzelec, Anwil Włocławek oraz Polpak Świecie, ma za sobą także okres gry w Czechach (BK Prostejov). Obecnie gra w Reprezentacji Polski walczącej o awans do Eurobasketu 2013. Ze Śląskiem Wrocław dwa razy sięgał po Mistrzostwo Polski (2001, 2002), ma za sobą także występy w Meczach Gwiazd i udział w Mistrzostwach Europy.
W Koszalinie Skibniewski będzie pierwszym rozgrywającym, jego zmiennikiem będzie zaś kapitan Akademików, Igor Milicić, który tym samym nie będzie musiał przebywać na parkiecie tak długo, jak to było w minionym sezonie.

Robert Skibniewski w ujęciu statystycznym za ubiegły sezon

Z kolei grający na pozycji rzucającego obrońcy 30-letni Michael Kuebler ostatni sezon spędził w Asseco Prokom Gdynia, gdzie notował średnio 5,4 pkt. na mecz, rzucając za 3 ze skutecznością aż 45,9%. Co ciekawe, dla Kueblera jest to powrót do Koszalina, grał tam bowiem w sezonie 2009-2010, będąc jednym z liderów zespołu – notował wówczas średnio aż  14,3 pkt. na mecz! W tym sezonie Kuebler będzie w Koszalinie najprawdopodobniej zmiennikiem Łukasza Wiśniewskiego.

 

Skład drużyny z Koszalina wygląda więc na chwilę obecną następująco:
(pogrubioną czcionką nowi zawodnicy w zespole)

Rozgrywający: Igor Milicić, Robert Skibniewski
Rzucający obrońca: Łukasz Wiśniewski, Michael Kuebler
Niski skrzydłowy: Bartłomiej Wołoszyn, Artur Mielczarek, Mateusz Bieg
Silny skrzydłowy: Paweł Leończyk, Jeff Robinson
Środkowy: Darrell Harris, Rafał Bigus

Trener: Teo Cizmić

Z zespołu, który kończył ubiegłoroczne rozgrywki, zostało zatem tylko trzech zawodników – kapitan Igor Milicić, rezerwowy środkowy Rafał Bigus oraz odgrywający epizodyczną rolę w drużynie Mateusz Bieg. Pierwsza piątka Akademików będzie więc zupełnie odmienna od tej, jaką oglądaliśmy rok temu, a o sile zespołu mogą decydować obecni (Wiśniewski, Skibniewski) lub byli reprezentanci Polski (Leończyk).
Co ciekawe, w Koszalinie zagra dwóch liderów statystycznych z ubiegłego sezonu – najlepszy podający -Skibniewski – oraz najlepszy zbierający – Harris. Obaj wymienieni gracze byli równocześnie wiceliderami w innych kategoriach –  Skibniewski był drugim przechwytującym (za Szubargą), a Harris drugim blokującym (za… Eziukwu).

Najprawdopodobniej to koniec ruchów transferowych AZS-u, temat combo z USA wydaje się więc zamknięty.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *