Oficjalnie, Archibeque w Krivbasbasket.

Kirk ArchibequePo doniesieniach na portalu społecznościowym ze strony zawodnika, potwierdziły się informacje na temat przeprowadzki Kirka Archibeque’a do ligi ukraińskiej. Zdobywca Pucharu Polski z drużyną Polpharmy oraz brązowy medalista wraz z Zastalem Zielona Góra, przenosi swoje talenty do Krivbasbasket Lux-Kryvyi w którym spotka Karlisa Muiznieksa i Dalibora Djapę.

Dalibor Djapa to były podkoszowy Energi Czarnych Słupsk, natomiast – jak doskonale pamiętacie – Karlis Muiznieks – to srebrny medalista MP z ostatniego sezonu.

Jak pamiętacie również Archibeque rozpoczął poprzedni sezon w szeregach beniaminka ekstraklasy – ŁKS-u Łódź. Następnie wskutek problemów finansowych klubu – oraz przy bardzo solidnych statystykach przy swojej osobie – znalazł się on w Winnym Grodzie, m.in. w zastępstwie za Ganiego Lawala. Z drużyną dawnego Zastalu, a obecnie Stelmetu, rozpoczął on marsz po brązowy medal Mistrzostw Polski, osiągając średnie w sezonie – z dwóch klubów – na poziomie 10.9 pkt i 8.0 zb na mecz.

28-letni środkowy (208cm wzrostu) zadebiutował w PLK przed dwoma laty, a na jego osobę postawił ówczesny trener Polpharmy Starogard Gdański, Paweł Turkiewicz. Z Farmaceutami, Kirk, wywalczył Puchar Polski 2011. Teraz postara się powalczyć o play offs i być może medal za naszą wschodnią granicą.

Więcej o lidze ukraińskiej i polskich akcentach w niej znajdziecie tutaj

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *