Trefl Sopot z nowym podkoszowym.

Nowym podkoszowym graczem Trefla Sopot został Sime Spralja. 29-letni zawodnik o wzroście 206 cm, który może występować zarówno na pozycji środkowego jak i silnego skrzydłowego, wg oficjalnych doniesień z Trójmiasta, związał się z klubem roczną umową.

Sime Spralja (29 lat) pierwsze kroki w zawodowej koszykówce stawiał w miejscowym klubie KK Zadar. Karierę na europejskim poziomie rozpoczął już w wieku 17 lat, kiedy zadebiutował w rozgrywkach Euroligi. W chorwackim zespole grał do 2005 roku i w tym czasie zdobył mistrzostwo Chorwacji (2005), dwukrotnie Puchar Chorwacji (2003 i 2005 rok), a także wygrał Ligę Adriatycką (2003).

W 2005 roku silny skrzydłowy przeniósł się do KK Split, z którym dotarł do finału ligi chorwackiej. Od następnego sezonu przywdział barwy bośniackiego KK Siroki Brijeg, w których spędził kolejne pięć lat. Chorwat szybko stał się podstawowym graczem zespołu, który czterokrotnie wywalczył tytuł Mistrza Bosni i Hercegowiny (2007, 2009, 2010, 2011) i dwukrotnie puchar kraju (2008, 2011). Ostatni sezon w składzie mistrza Bośni okazał się bardzo udany dla naszego nowego gracza. W 25 meczach Ligi Adriatyckiej notował średnio 12,6 punktów przy bardzo dobrej skuteczności (57% za 2, 35% z 3, 79% za 1), dokładając do tego 4,6 zbiórki. Swoją postawą Sime przyczynił się walnie do zwycięstw z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami, takimi jak Partizan Belgrad, Crvena Zvezda Belgrad, Olimpija Lubljana czy CEZ Nymburk.

W styczniu tego roku Sime przeniósł się do klubu z Timisoary, walczącego o mistrzostwo Rumunii. W jego składzie dotarł aż do finału ligi, notując średnio 11 punktów i 4,2 zbiórki przez 21 minut gry. Jego osiągnięcia z meczów w ramach Ligi Bałkańskiej to ponad 19 punktów i 6 zbiórek na mecz.

Sime Spralja to silny fizycznie, waleczny i ambitny zawodnik, nie stroniący od podkoszowych przepychanek. Potrafi wykorzystać przewagę wzrostu i siły pod samą obręczą, ale kiedy trzeba, jest bardzo skuteczny zza linii rzutów 3-punktowych. W obronie nie zwykł odpuszczać swoim przeciwnikom, zwłaszcza gdy wiąże się to z twardą, fizyczną walką.

Zawodnik dotarł już do Sopotu i po przejściu niezbędnych badań lekarskich dołączy do reszty zawodników przygotowujących się do nowego sezonu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *