Szymański testowany przez Trefl.

Roman Szymański, który w przeszłości był związany z Polonią 2011 Warszawa zdecydował się na testy we sopockim Treflu, pod okiem Zana Tabaka. Mierzący 211cm środkowy jest wychowankiem MKK Gniezno. W ostatnim roku 21-letni podkoszowy reprezentował barwy Colby Community College.

Szymański w 2008 roku związał się z Polonią 2011 Warszawa, gdzie w sezonie 2009/10 rozegrał 10 spotkań w Polskiej Lidze Koszykówki. Następnie utalentowany środkowy występował na I-ligowych parkietach w Politechnice Warszawa, a potem Polonii 2011. Pod koniec maja Szymański podpisał „Letter of intent” z uczelnią Colby Community College, gdzie spędził ostatni rok.

W ostatnim sezonie w NJCAA grając dla Colby Community College odnotowywał on średnie: 5,1 pkt, 4.9 zb i 1.3 blk oraz wystąpił w 22 spotkaniach.  Szymański wyjeżdżał z Polski jako szczupły zawodnik (86kg), ale po roku spędzonym za oceanem wzmocnił nieco swoją budowę (96kg).

Jak wiadomo, jedyni podkoszowi w Treflu dotychczas to Filip Dylewicz i Mateusz Jarmakowicz.

Pin It

1 komentarz

  1. No to przy tym wzroście mając 86 kg to był strasznie chudziutki. Widać prezes P2011 swoich zawodników nie rozpieszczał a kasę z klubu wyprowadzał do swoich kieszeni… Czyżby to samo robił w Asseco bo Pamuł też jakiś chudziutki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *