Drew Viney nowym skrzydłowym Asseco Prokomu.

24-letni, amerykański niski skrzydłowy, Drew Viney, będzie nową twarzą w szeregach Mistrzów Polski. Mierzący 203cm wzrostu zawodnik, jest debiutantem na kontynencie europejskim i tym samym stał się pierwszym zawodnikiem wybranym przez nowego szkoleniowca, Kestutisa Kemzurę.

W lipcu ten niski skrzydłowy próbował swojego szczęścia przy angażu do najlepszej ligi świata, NBA. Podczas ligi letniej w Las Vegas, przez cztery spotkania reprezentował barwy Miami Heat, średnio notując 9.5 pkt, 5.5 zb i 2.0 as. Niestety swoją postawą w Summer League, absolwent Loyola Marimount Lions nie przekonał działaczy Mistrzów NBA do podpisania kontraktu na sezon 2012-13.

W college’u podczas swojego ostatniego sezonu zdobywał on średnie: 15.2 pkt,  5.5 zb i 1.6 as. Zawodnik ten potrafi celnie przymierzyć z obwodu, równie dobrze znajduje się bliżej kosza, a nie raz zdarza mu się wykończyć akcję w ataku efektownym wsadem piłki do kosza rywala. Jeśli znajdzie wspólny język z trenerem i zaaklimatyzuje się w szeregach Mistrzów Polski, może stać się nawet liderem nowo kreowanej ekipy.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *