Mistrz wsadów z Tajwanu nowym podkoszowym Anwilu.

25-letni Kandyjczyk, Ryan Wright, został drugim obok Sejda Hajrića podkoszowym Anwilu Włocławek. Zawodnik mierzy 206 cm wzrostu i waży 113 kg, a w poprzednim sezonie reprezentował barwy klubu z Tajwanu!

Dla Taiwan Mobile Leopards notował on średnie 19.3pkt, 12.9 zb i rozegrał z nimi 22 spotkania. Wright brał udział w meczu gwiazd tamtejszej ligi, zdobywając laury dla najlepszego dunkera poczas konkursu wsadów.

Gra w Anwilu nie będzie jednak dla niego wielką nowością biorąc pod uwagę region Europy Wschodniej, w którym już bywał. Wcześniej przed karierą w lidze tajwańskiej, miał on okazję brać udział w rozgrywkach ligi ukraińskiej. Dla Cherkasy Monkeys zdobywał on 6.1pkt i 4.9 zb.

Ponadto reprezentował on barwy drużyn z : Meksyku (Soles), Chin (Sichuan), Wenezueli (Trotamundos) i Turcji (Orman Gonc, II-liga).

Wright – absolwent Uniwersytetu Kalifornia (UCLA) – obok Marcusa Ginyarda będzie drugim debiutantem w PLK wśród graczy trenera Dainiusa Adomaitisa. Zawodnik mogący występować na pozycji numer 4 i 5 jest atletycznym i sprawnym zawodnikiem, a ponadto przy wzroście 206 cm świetnie porusza się po parkiecie, często uczestnicząc w szybkim ataku swojej drużyny.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Mac napisał(a):

    Ten Wright to wielka niewiadoma… Może nie wypalić… Cieszy mnie jednak, że z wielkim entuzjazmem zapatruje się na grę w Anwilu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkie nazwiska w naszej lidze (2/2).

Autor: MAC Zapraszam na drugą część mojej wędrówki w przeszłość ligi. Dziś rozpoczynamy ją od literki "M". Kestutis Marciulionis (2002/2003...

Zamknij