Robert Lewandowski nowym zawodnikiem Turowa.

Absolwent Texas Tech (tej samej uczelni, którą ukończył Rober Tomaszek), Robert Lewandowski, uzupełnił skład Turowa Zgorzelec na pozycji numer pięć. Dotychczas Miodrag Rajković miał do dyspozycji jako podkoszowych: Aarona Cela, Michała Gabińskiego, Damiana Kuliga i Ivana Zigenarovića. Tym samym wydaje się, iż zgorzeleccy kibice czekają już tylko na uzupełnienia w składzie w aspekcie graczy obwodowych (1 i 2/3).

 23-letni (208cm wzrostu) Lewandowski – mimo swojsko brzmiącego nazwiska – nie posiada polskiego paszportu, a w minionych rozgrywkach nie błyszczał formą, notując 6.7pkt, 3.7zb i 0.9blk przy 45% skuteczności z pola gry. To kolejny zawodnik po Pawle Buczaku, którego tuż po karierze w Stanach Zjednoczonych, sprawdzi trener Rajković.

Wielu z fanów Turowa oczekiwało centra z prawdziwego zdarzenia, który z nawiązką zastąpi Dallasa Lauderdale’a. Wygląda jednak na to, że Turów zainwestował w mało atletycznego zawodnika, z wątpliwymi umiejętnościami gry w ofensywie (jego mocną stroną nie jest ani rzut z półdystansu, ani nie dysponuje bogatym repertuarem manewrów podkoszowych), po bardzo przeciętnej, by nie powiedzieć bezbarwnej przygodzie w NCAA. Teraz wszystko w rękach i głowach trenerów Turowa by zaadoptować podkoszowego do europejskich warunków gry.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *