PLK bez Śląska. Stefański blisko Trefla.

Potwierdził się najgorszy scenariusz dla kibiców wrocławskiego Śląska, który w poprzednim sezonie grał w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska nie zagra w ligowych rozgrywkach sezonu 2012/13, po tym jak zarząd PLK nie przyjął odwołania klubu od nieprzyznania licencji.


27 lipca Zarząd PLK nie przyznał licencji na grę w lidze Treflowi Sopot, Kotwicy Kołobrzeg i Śląskowi Wrocław. Pierwsze dwa odwołały się od decyzji, i po uzupełnieniu dokumentów, otrzymały pozwolenie na grę w sezonie 2012/13. Jedynie wrocławski klub nie zdążył złożyć stosownej dokumentacji w terminie, czym wyczerpał wszystkie możliwości  – regulaminowe i proceduralne – aby uzyskać licencję.

Brak licencji dla Śląska najbardziej zdziwił właściciela klubu – Przemysława Koelnera, który twierdził, że wszystkie zaległości wobec zawodników zostały uregulowane, a winna za opóźnienie w dostarczeniu dokumentów jest… Poczta Polska.

Śląsk zwrócił się jeszcze do Komisji Odwoławczej przy PZKosz, która jednak odrzuciła wniosek wrocławskiego klubu. Tym samym grający na licencji „WKK Obiekty” Śląsk nie zagra w sezonie 2012/13 w rozgrywkach TBL.

W lecie kontrakty ze Śląskiem parafowali Robert Skibniewski, Marcin Stefański oraz trener Paweł Turkiewicz, który zrezygnował z pracy w Starcie Gdynia. Popularny „Stefan”, któremu bardzo zależało na powrocie do Wrocławia, niemal na pewno powróci do Trefla Sopot, gdzie grał w poprzednim sezonie. Ten sam zespół był wcześniej zainteresowany usługami Skibniewskiego, który mógłby zastąpić w zespole wicemistrza Polski Łukasza Koszarka.

Także inni gracze Śląska będą musieli sobie szukać nowych klubów. Zbigniew Białek, Bartosz Diduszko i Bartosz Bochno powinni znaleźć miejsce w innych ekstraklasowych drużynach, a Piotr Niedźwiedzki i Jakub Koelner zapewne spędzą sezon w II lidze w barwach WKK Wrocław.

Pin It

2 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *