Drugi Diduszko, wybrał drugi Śląsk.

W poprzednim sezonie na ekstraklasowych parkietach oglądaliśmy dwóch braci Diduszko. Bartosz występował w barwach Śląska Wrocław, Przemysława Koelnera, natomiast Łukasz, reprezentował Kotwicę Kołobrzeg. Teraz 26-letni Łukasz przenosi swoje talenty, śladami brata, również do Wrocławia, ale będzie reprezentował barwy I-ligowego Śląska.

Zespół Tomasza Jankowskiego zbiera prawdziwe żniwa podczas tegorocznego okresu transferowego. Wcześniej do zespołu dołączyli bowiem gracze z dużym doświadczeniem na ekstraligowych parkietach.

Obok Marcina Fliegera, Tomasza Ochońki, Radosława Hyżego, Adriana Mroczka, Mirosława Łopatki czy Krzysztofa Sulimy obejrzymy teraz w barwach Zielonych, ex zawodnika AZS Koszalin czy Znicza Jarosław. Diduszko ma w nogach drugi najlepszy w karierze sezon w rozgrywkach ekstraklasy i zdobywał on średnie: 5,4 pkt i 3,5 zb. Do tej pory, najczęściej występował on w drużynach prowadzonych przez Dariusza Szczubiała.  W jakiej formie znajdzie się on zatem pod skrzydłami Tomasza Jankowskiego?

Statystyki podczas występów w PLK:

2008/2009 (AZS Koszalin): 30 meczów (średnio 3,4 punktu oraz 2,9 zbiórki w ciągu 17,7 minuty)

2009/2010 (AZS Koszalin): 14 meczów (średnio 1 punkt oraz 1,4 zbiórki w ciągu 7,2 minuty)

2009/2010 (Znicz Jarosław): 10 meczów (średnio 6,3 punktu oraz 5,4 zbiórki w ciągu 26,4 minuty)

2010/2011 (Kotwica Kołobrzeg): 24 mecze (średnio 4 punkty oraz 4 zbiórki w ciągu 19,8 minuty)

2011/2012 (Kotwica Kołobrzeg): 38 meczów (średnio 5,4 punktu oraz 3,5 zbiórki w ciągu 21,4 minuty)

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. manusia napisał(a):

    dwoch Diduszkow w tym samym sezonie we Wroclawiu- czy to miasto to przetrwa? 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
McIntosh z Koszalina do Wuerzburga.

  Amerykanin LaMont McIntosh, którego w szeregi AZS-u Koszalin wcielił w poprzednich rozgrywkach trener Andrej Urlep, obrał popularny ostatnio kierunek...

Zamknij