Jankowski i Pełka w Starcie

Jak podała oficjalna strona Startu Gdynia dwóch kolejnych zawodników zawarło umowy z beniaminkiem ekstraklasy. Są nimi Michał Jankowski, który ostatni sezon spędził w Turowie Zgorzelec oraz Patryk Pełka, który grał w AZS Politechnice Warszawskiej. 

Obaj zawodnicy znają się z Polonii 2011 Warszawa, z którą debiutowali w PLK w sezonie 2009/10. Jankowski jednak opuścił Warszawę po udanym sezonie na parkietach I ligi i wywalczył sobie miejsce w rotacji Turowa. Pełka natomiast zamienił Polonię 2011 na Politechnikę, z którą wywalczył awans i grał w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Michał Jankowski to 25 letni rzucający obrońca lub niski skrzydłowy, który w poprzednim sezonie w 9 minut na parkiecie zdobywał średnio 3,4 punktu. Rzucał jednak z bardzo słabą 33% skutecznością z gry. Patryk Pełka gra natomiast na pozycji silnego skrzydłowego i w barwach Inżynierów spędzał na parkiecie ponad 20 minut. W tym czasie 23 latek notował 7,7 punktu, 3,8 zbiórki i 0,9 bloku na mecz.

Obaj będą z pewnością mogli liczyć na ważne role w rotacji Startu Gdynia, który powoli buduje polski skład opierając się o zawodników z niewielkim doświadczeniem na parkietach PLK. Kontrakty z klubem podpisali już wcześniej reprezentant Polski do lat 20 Maciej Kucharek oraz Marcin Malczyk, który reprezentował Start także w ubiegłym sezonie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *