Polska – Chiny już w najbliższą sobotę i niedzielę

Już w ten weekend koszykarska reprezentacja Polski mężczyzn rozegra dwa pierwsze mecze towarzyskie tego lata. 21 i 22 lipca w Katowicach Polacy zmierzą się z olimpijską reprezentacją Chin.

 

Dla Chińczyków mecze z Polską są ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. Natomiast Polacy dopiero rozpoczną przygotowania do kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

BILETY NA SOBOTĘNIEDZIELĘ lub KARNET NA OBA MECZE

Bilety można kupować w pakiecie na obamecze w cenie 90, 50 i 30 zł (ulgowe 45, 25 i 15 zł) lub na pojedyncze spotkania w cenach 50, 30 i 20 zł (ulgowe 25, 15 i 10 zł). Bilety ulgowe przysługują młodzieży szkolnej, studentom i emerytom.

Mecz w sobotę rozpocznie się o godzinie 17:00 (transmisja na żywo w Polsat Sport Extra) a niedzielny o 15:30 (transmisja na żywo w Polsat Sport News).

Kadra Chin wystąpi wprawdzie bez swojego asa, który zakończył karierę – Yao Minga, jednak w swoim składzie ma kilku graczy, którzy nie są anonimowi w świecie basketu. Liderem drużyny jest przede wszystkim znany z występów w lidze NBA Yi Jianlan (Dallas – 213cm), który w ciągu pięciu sezonów gry za Oceanem wystąpił w 272 spotkaniach notując średnie na poziomie prawie 8 punktów i 5 zbiórek.

Kolejnym znanym zawodnikiem z ligi NBA jest  Wang Zhi-Zhi (214cm, 6 sezonów w NBA), który od sześciu lat występuje w lidze chińskiej (17.6pkt, 6.2zb w ostatnim sezonie) z dobrym rzutem z dystansu.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *