European Hot News 5.07.12

Wbrew pozorom ruch transferowy w ostatnim czasie nie wzmógł się tylko za oceanem. Także kluby z Europy nie próżnują w angażowaniu nowych graczy, powiększaniu swoich składów i budowaniu całkiem nowych ekip mogących z powodzeniem walczyć na wielu frontach. Dla klubów z Euroligi najważniejszym zadaniem jest obalenie świeżo upieczonego mistrza, czyli Olympiakosu Pireus. W tym celu dokonywane są właśnie kolejne roszady w składach.

  • Prawdziwego hitu transferowego dokonał zespół wicemistrza Turcji Efesu Pilsen Stambuł. Do ojczyzny wróci bowiem jeden z najlepszych obecnie tamtejszych koszykarzy Semih Erden. Były gracz Celtics i Cavaliers podpisze dwukrotną umowę, z opcją przedłużenia o jeden sezon.
  • Przy okazji włodarze Efesu poinformowali również o przedłużeniu umowy z weteranem Keremem Gonlumem. Dla doświadczonego Turka będzie to ósmy sezon w tym klubie.
  • To, co wisiało w powietrzu już od jakiegoś czasu wreszcie zostało oficjalnie potwierdzone – Real Madryt dołączył do swojego składu jednego z najlepszych obecnie hiszpańskich graczy – Rudy’ego Fernandeza. Były gracz trzech klubów NBA związał się z Królewskimi trzyletnią umową. Dla Rudy’ego będzie to drugi kontakt z madryckim zespołem – przypomnijmy, że rozpoczął on w nim swój zeszły sezon.
  • Nie próżnuje także Panathinaikos. Wczoraj informowaliśmy o tym, że Koniczynki mają nowego trenera. Teraz wyjaśniło się także kto ma być wzmocnieniem zespołu. Kojarzony do tej pory z ich największym rywalem – Olympiakosem, Sofoklis Schortsanitis podpisał trzyletnią umowę z teamem z Aten. Tym samym wraca on na parkiety swojej rodzimej ligi po dwuletniej, niezłej przygodzie z Maacabi. Ten transfer oznacza, że prawdopodobnie po kilku latach gry w PAO zespół opuści Mike Batiste.
  • Innym nowym graczem Panathinaikosu zostanie aktualny reprezentant Grecji Michael Bramos, który w zeszłym roku reprezentował barwy Gran Canarii. Bramos zajmie w zespole Pedourakisa miejsce na pozycji rzucającego obrońcy. Z ateńskim klubem związał się dwuletnim kontraktem.
  • Kierownictwo Mistrza Hiszpanii Regal Barcelony poinformowało, że nie wykorzysta opcji przedłużenia o rok umowy z Kostą Peroviciem. Oznacza to, że serbski środkowy będzie wolnym zawodnikiem i będzie mógł skorzystać z oferty dowolnego klubu.
  • CSKA Moskwa nie myśli tylko o dokładaniu kolejnych gwiazd do swojego gwiazdozbioru. Świadczy o tym podpisanie umów z dwoma młodymi graczami, ze swojego juniorskiego teamu. Do ekipy czerwonoarmiejców dołączą skrzydłowy Dmitrij Korszakow (201cm-91) i rozgrywający Iwan Strebkow (190cm-91). Obaj ci gracze to multimedaliści lig juniorskich z młodą CSKA, a także młodzieżowi reprezentanci Rosji.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *