European Hot News 4.07.12

Wbrew pozorom ruch transferowy w ostatnim czasie nie wzmógł się tylko za oceanem. Także kluby z Europy nie próżnują w angażowaniu nowych graczy, powiększaniu swoich składów i budowaniu całkiem nowych ekip mogących z powodzeniem walczyć na wielu frontach. Dla klubów z Euroligi najważniejszym zadaniem jest obalenie świeżo upieczonego mistrza, czyli Olympiakosu Pireus. W tym celu dokonywane są właśnie kolejne roszady w składach.

  • BC Donieck przedłużył o rok umowę ze swoją największą gwiazdą Ramelem Curry. Amerykanin był jednym z autorów sukcesów klubu w zeszłym sezonie i teraz ma pomóc Ukraińcom w walce o Euroligę.
  • Wicemistrzowie Euroligi z Moskwy pozyskali Vladimira Micova. W zeszłym tygodniu władze jego dotychczasowego klubu Bennet Cantu poinformowały, że zechcą zatrzymać jednego ze swoich najlepszych graczy. Nic jednak z tego nie wyszło, gdyż Włosi zostali uprzedzeni przez CSKĘ. W stolicy Rosji Vlado ma podpisać roczną umowę, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.
  • Poważnego wzmocnienia dokonał też Partizan Belgrad. Brązowi medaliści Ligi Adriatyckiej przechwycili Leo Westermanna z Asvelu. Jeden z największych talentów francuskiej koszykówki (występy w kadrach juniorskich, czy Nike Hoop Summit 2012) podpisał z serbskim klubem trzyletnią umowę.
  • Argiris Pedoulakis został mianowany następcą legendarnego Zelimira Obradovicia w roli głównego szkoleniowca Panathinaikosu Ateny. Były już coach Peristeri ma w tym sezonie przebudować drużynę w taki sposób, by ta mogła walczyć o odzyskanie prymatu na europejskiej scenie. Pedoulakis to jeden z najbardziej doświadczonych greckich szkoleniowców, wcześniej prowadził bowiem nie tylko Peristeri, ale i PAOK, AEK, czy Makedonikos. W swojej karierze pracował także  z juniorskimi reprezentacjami Grecji.
  • Armani Jeans Milano oficjalnie potwierdziło pozyskanie z Maacabi Tel-Awiv Keitha Langforda. Dołączy on w ten sposób do Richarda Hendrixa i Davida Chiottiego, czyli innych nowych graczy w stajni Armaniego. Bardzo blisko pozostania w Lombardii jest też Malik Hairston, który pomimo ofert z Barcelony, czy Moskwy, chciałby zostać w drużynie Sergio Scariolo.
  • Mistrz Włoch Montepaschi Siena zasilił swe szeregi Danielem Hackettem. Amerykanin, posiadający także włoski paszport poprzednio grał w rewelacji ubiegłego sezonu Scavolini Pesaro. Z klubem, ze Sieny, związał się dwuletnią umową.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *