Zigeranovic wraca do Turowa!

Po roku przerwy serbski środkowy Ivan Zigeranovic wraca do Turowa Zgorzelec. W ubiegłym sezonie występował w serbskim KK Boras Cacak i rumuńskim Gaz Metan Medias. Z Zigeranovicem w składzie w sezonie 2010/11 Turów zdobył Wicemistrzostwo Polski.

W pierwszej części poprzedniego sezonu masywny środkowy występował w klubie z dołu tabeli serbskiej ekstraklasy i zdobywał dla niego średnio 20,5 punktu, 8,2 zbiórki i 1,2 bloku na mecz. Dobra gra zaowocowała transferem do Gaz Metan Medias, któremu Zigeranovic pomógł zająć pierwsze miejsce w sezonie regularnym rumuńskiej Dywizji A. Niestety w półfinale play-off Gaz Metan uległ późniejszemu triumfatorowi rozgrywek Ploiesti. Serb notował jednak bardzo dobre statystyki 10,1 punktu i 5,7 zbiórki w 18 minut gry. Czy ta dobra forma z występów na Bałkanach przełoży się na grę w PLK?

W sezonie 2010/11, kiedy Zigeranovic występował na polskich parkietach zdobywał solidne 5,7 punktu i 3,0 zbiórki w niecałe 13 minut gry. Teraz dołączy do zespołu, który w zakończonych niedawno rozgrywkach zajął czwarte miejsce. Było to z pewnością poniżej oczekiwań władz Turowa, które co roku budują zespół mający walczyć o medale w ekstraklasie. Na razie z zawodników podkoszowych oprócz Serba umowę z klubem ze Zgorzelca parafował Damian Kulig. Poza nim umowy z Turowem przedłużyli Michał Chyliński i David Jackson, a z PBG Basketu Poznań dołączył Dorde Micić.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *