Turkiewicz za Rajkovića we Wrocławiu?

6Wg doniesień Gazety Wrocławskiej – Paweł Turkiewicz – do niedawna szkoleniowiec Startu Gdynia, jest blisko posady głównego szkoleniowca 7 drużyny Tauron Basket Ligi, Śląska Wrocław. Turkiewicz miałby zastąpić Miodraga Rajkovića, który w poprzedni piątek zasiadł za sterami Turowa Zgorzelec.

40-letni Turkiewicz ma w swoim trenerskim CV doświadczenie w roli pierwszego szkoleniowca  Turowa Zgorzelec, Polpharmy Starogard Gdański i Startu Gdynia. Z tą pierwszą ekipą zdobył  srebrny medal Mistrzostw Polski w 2010 roku, zastępując zwolnionego Saso Filipovskiego..

W minionym sezonie tryumfował on na zapleczu ekstraklasy prowadząc do awansu do TBL zespół Startu Gdynia. Wcześniej, w 2010 roku, miał on nieudaną przygodę z Polpharmą Starogard Gdański, gdzie podczas 5 spotkań nie zdołał  wygrać ani jednego, po czym klub zdecydował się postawić na Zorana Sretenovića (zresztą z sukcesem w postaci zwycięstwa w rozgrywkach Pucharu Polski).

Turkiewicz słynie z dobrej pracy z młodymi zawodnikami – co udowodnił w Gdyni na przestrzeni ostatniego sezonu – a ten czynnik miałby być atutem w pracy z zawodnikami pokroju Jakuba Kolenera, Piotra Niedźwiedzkiego, Kacpra Sęka czy Jana Grzelińskiego.

Spekuluje się też, że osoba nowego trenera przekona do pozostania we Wrocławiu Roberta Skibniewskiego (znają się z czasów współpracy w Starogardzie; Turkiewicz był też asystentem Filipovskiego w Zgorzelcu za czasów gry Skibniewskiego w Turowie) oraz wpłynie na angaż Marcina Dutkiewicza (jego sprowadził równiez do Polpharmy). W kręgu zainteresowań wrocławskiego Śląska – wg serwisu Eurobasket.com – pozostaje też Marcin Stefański, któremu skończyła się umowa z Treflem Sopot. Dla ‚Stefana’ byłby to powrót do Wrocławia od momentu zakończenia przygody z klubem i niechlubnego wycofania się z rozgrywek PLK zespołu Waldemara Siemińskiego w 2008 roku.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *