Z nowym trenerem, nowy skład w Słupsku.

Dwa tygodnie temu oficjalnie nowym trenerem Czarnych Słupsk, został dotychczasowy asystent Dainiusa Adomaitisa, Marius Linartas. Ponadto do ligi niemieckiej przeniósł się lider drużyny, Stanley Burrell. Wszystko wskazuje na to, iż nad Słupią będzie budowany całkiem nowy zespół i pojawią się w nim nowe nazwiska.

Niemal pewne jest, że nie zobaczymy w składzie żadnego z zagranicznych graczy, którzy mieli okazję grać w Słupsku w minionych rozgrywkach. David Weaver i Scott Morrison nie dostali propozycji przedłużenia umów i wielce prawdopodobne, że będą musieli poszukać sobie nowego pracodawcy. Ważą się natomiast losy pozostania Darnella Hinsona. Wydaje się, że w składzie Czarnych nie ujrzymy też Pawła Kikowskiego, który poniekąd zawiódł oczekiwania klubowych sterników i na palcach jednej ręki można policzyć jego udane występy.

Najbardziej włodarzom Czarnych zależy natomiast na przedłużeniu umowy z Pawłem Leończykiem, jedynym, aktualnym reprezentantem kraju w ich składzie. Wieść niesie, że o Leończyka stara się kilka klubów PLK, w tym Anwil Włocławek, który poprowadzić ma ostatni trener ‘Leona’ Dainius Adomaitis.

Trener Linartas w większym stopniu niż jego poprzednik będzie chciał postawić na młodzież. Niewykluczone, że na występy w Słupsku uda mu się namówić kogoś ze swoich utalentowanych rodaków. Na celownik trenera trafił też były zawodnik ŁKS-u i Politechniki Warszawa, Michał Michalak. W kręgu zainteresowań Czarnych Panter znalazł się również Tomasz Śnieg, w ostatnim czasie zawodnik Polpharmy. Ile z tych spekulacji się sprawdzi – okaże się wkrótce. Jedno jest pewne, szykuje się mocne przemeblowanie składu.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany w Zielonej Górze: po Hodge’u odejdzie Archibeque.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami z Zielonej Góry Zastalowi nie uda się zatrzymać Waltera Hodge'a. Wg serwisu Sportando, reprezentant Portoryko jest bliski...

Zamknij