Zmiany w Zielonej Górze: po Hodge’u odejdzie Archibeque.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami z Zielonej Góry Zastalowi nie uda się zatrzymać Waltera Hodge’a. Wg serwisu Sportando, reprezentant Portoryko jest bliski podpisania umowy z klubem czołówki włoskiej Serie A. O ile Hodge dostał propozycję gry w Winnym Grodzie na kolejny rok, o tyle żadnej oferty nie otrzymał środkowy Kirk Archibeque i należy sądzić, iż klub i trenerzy poszukają nowej podkoszowej opcji.

Również nowej opcji szuka na rozegraniu trener Uvalin i stąd zaczął poszukiwania od zmienników pierwszej jedynki począwszy od osoby m.in. testowanego Marcina Nowakowskiego (może zastąpić Marcina Fliegera odchodzącego do Wrocławia).  Wieść jednak niesie, iż Serb zarzucił wraz z klubowymi sternikami sieci na najlepszego rozgrywającego w kraju, Łukasza Koszarka..

 Wg nieoficjalnych informacji Koszarek dostał bardzo lukratywną ofertę z Zastalu i w ciągu kilku następnych dni ma na nią odpowiedzieć. Wg wizji trenera Uvalina ma on poprowadzić nowy klub nie tylko w rozgrywkach PLK a również na arenie europejskiej (w grę wchodzi liga VTB czy Eurocup).

Nie tylko jednak Koszarek wiązany jest z Winnym Grodem. W światku koszykarskim i przy Zastalu mówi się o zainteresowaniu Michałem Jankowskim (Turów), Pawłem Buczakiem (Śląsk) czy Krzysztofem Roszykiem i Pawłem Leończykiem (Czarni).

Jak na  razie umowy podpisane z zespołem mają: Kamil Chanas i Piotr Stelmach. Nie wykluczone, że więcej nazwisk przewinie się przez Zieloną Górą w ciągu następnych kilku dni, ale pierwsze z nich będą mocno polskie, gdyż ligowa konkurencja nie śpi.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *