Tomasz Ochońko kolejnym wzmocnieniem I-ligowego Śląska.

5 lat występów w ekstraklasie, brązowy medal mistrzostw Polski sprzed dwóch lat, gra w młodzieżowych reprezentacja kraju, praca z czołowymi trenerami w Polsce – oto dorobek kolejnego zakontraktowanego przez Śląsk Wrocław koszykarza – 26-letniego obwodowego Tomasza Ochońko.

Popularny „Bibi” jest wychowankiem warszawskiej Polonii, w której barwach po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Kozienicach szybko zadebiutował w ekstraklasie. Pod okiem uważanego za jednego z najlepszych polskich trenerów pracujących z rozgrywającymi – Wojciecha Kamińskiego – występował przez 3 sezony (m.in. obok Łukasza Koszarka). Następnie rozegrał jeden sezon w I lidze, by ponownie – tym razem z mocnym uderzeniem – wrócić do ekstraklasy..

Rozgrywki 2009/10 były jednymi z najbardziej udanych w karierze nowego rozgrywającego Śląska. Ochońko trafił do będącej rewelacją PLK Polpharmy Starogard Gdański, gdzie pełnił funkcję ważnego rezerwowego. Zdobył z nią brązowy medal MP, a w zamian za spełnione oczekiwania przenoszący się do Poznania trener „Farmaceutów” Milija Bogicević „zabrał” go ze sobą.

Ochońko w poprzednim roku był podstawowym rozgrywającym piątej ekipy zaplecza ekstraklasy trenowanej przez uznanego Tadeusza Aleksandrowicza. Playmaker rzucał w całym sezonie średnio 11 punktów w każdym spotkaniu, notując dodatkowo 4 asysty. W ćwierćfinałowej serii play-offów przeciwko mocnemu Zniczowi Pruszków, Ochońko był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem swojego teamu – w pięciomeczowej serii notował średnio 17 punktów i 5 asyst.

Info za: WKS-Slask.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *