Podsumowanie drugiego tygodnia walki o medale.

Wydarzenia spoza parkietu:

Wojciech Kamiński pozostaje na stanowisku trenera Polpharmy Starogard Gdański, mimo, że Roman Olszewski uzgodnił warunki kontraktu z Krzysztofem Szablowskim. Diabły mają walczyć o nowych zawodników jak Josh Miller i LeMarshall Corbett (ex Siarka) oraz budować skład w oparciu o ligowego snajpera, Brandona Hazzarda.

Marius Linartas awansował z asystenta trenera do roli pierwszego szkoleniowca Czarnych Słupsk. Rodak odchodzącego Dainiusa Adomiatisa ma zacząć budowę swojego autorskiego składu od podstaw i większość zawodników z kończącego się sezonu nie znajdzie się w jego rotacji. Wiadome jest również, że najlepszy gracz Czarnych, Stanley Burrell ma ofertę gry w lidze niemieckiej.. 

Michał Chyliński, Damian Kulig i David Jackson pozostaną na kolejny sezon w Turowie Zgorzelec. Czwarta drużyna PLK myśli również o przedłużeniu umów z Aaronem Celem i Michałem Gabińskim. Na celownik klubu trafili też Kirk Archibeque, Aleksandar Mladenović, Robert Skibniewski oraz trenerzy: Andrzej Adamek i Miodrag Rajković.

AZS Koszalin prowadzi rozmowy ze słoweńskim ex opiekunem Czarnych Słupsk, Gasperem Okornem. Okorn miałby przejąc schedę po swoim rodaku Andreju Urlepie, który postawił dość wysokie wymagania finansowe po udanym sezonie (m.in. wyrównany bój z Asseco Prokomem w ćwierćfinale MP).W zespole mają pozostać: Igor Milicić, Kamil Łączyński oraz Marcin Dutkiewicz.

Zastal Zielona Góra, po odniesieniu największego sukcesu tj. brązowego medalu MP, będzie starał się nakłonić na kolejny sezon gry w Polsce, Waltera Hodge’a. W Winnym Grodzie obok Mihailo Uvalina zostaną Kamil Chanas, Piotr Stelmach oraz najprawdopodobniej Uros Mirković i Thomas Mobley. Z zespołu odchodzi natomiast Jakub Dłoniak.

Przemysław Koelner przyznał w wywiadzie dla Gazety, że uregulował zaległości finansowe wobec swoich czołowych zawodników i trenera. Był to jeden w warunków stawianych przez Miodraga Rajkovića i Roberta Skibniewskiego odnośnie kontynuowania pracy we Wrocławiu, ze Śląskiem.

– Walcząca o „dziką kartę” w PLK Rosa Radom, mająca w składzie Huberta Radke i Marcina Kosińskiego (Iwo Kitzinger) przedłużyła umowę z byłym trenerem Sportino, Kotwicy, Turowa, Polpharmy, AZS-u Koszalin czy Unii Wisły – Mariuszem Karolem.

Jacek Winnicki rozpoczął od dwóch porażek z Francją swoją przygodę z reprezentacją Polski kobiet.

Wydarzenia z parkietu:

– pierwszy brąz Mistrzostw Polski w historii Zastalu Zielona Góra. Gracze Mihailo Uvalina pokonali stosunkiem meczów 2-1 Turów Zgorzelec. MVP małego finału wybrano Waltera Hodge’a.

Trefl Sopot w spotkaniu numer 3 finałów nie tylko po raz pierwszy ograł w historii PLK Asseco Prokom Gdynia, ale również znokautował aktualnych Mistrzów Polski (83-57).

Asseco Prokom wygrało mecz numer 4, zostając tylko o jedno zwycięstwo od 9. kolejnego z rzędu Mistrzostwa Polski; 79-71.

Trefl znów przeszedł do historii i w sobotnim meczu nr5 ograł po raz pierwszy Mistrzów Polski na ich parkiecie w Gdyni (76-71).  Mecz numer 6 odbędzie się w Ergo Arenie w poniedziałek (4.06).

Podsumowanie:

MVP tygodnia: Łukasz Koszarek ( średnie: 17pkt/7as/4zb z 3 spotkań)

Najlepszy rezerwowy: Przemysław Frasunkiewicz 

Piątka tygodnia: Koszarek – Hodge – Waczyński – Motiejunas – Turek

Polska piątka tygodnia: Koszarek – Chanas – Waczyński – Dylewicz – Hrycaniuk

Niewypały tygodnia (ocena skuteczności z pola w 3 spotkaniach): Jerel Blassingame (12/40) –  Filip Dylewicz (11/39) – Łukasz Wiśniewski (2/15) – Vonteego Cummings (1/4) –  Łukasz Seweryn (0/3) oraz David Jackson (2-9 z gry, jeden mecz).

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *